
Dag van de Dialoog met thema ‘Kwaliteit zit in de verschillen’ is geslaagd!
· leestijd 1 minuut SteenwijkerlandSTEENWIJK - Voor de viertiende keer werd in Steenwijkerland afgelopen week de ‘Dag van de Dialoog’ georganiseerd. De enthousiaste werkgroep heeft de afgelopen maanden samen de schouders er onder gezet om dit mooie evenement onder de aandacht te brengen in Steenwijkerland. Donderdag 21 november was het zover. Thema dit jaar: ‘Kwaliteit zit in de verschillen’.
Met ruim 75 deelnemers was de opkomst goed, de hier en daar winterse buien maakte het een bijzondere editie. De deelnemers werden verdeeld over 8 gesprekstafels op diverse locaties in Steenwijk. Dit jaar in de Buze, het Infopunt Duurzaam Doen, De Opgang in de Grote Kerk, woonzorgcentrum Zonnekamp, de Doopgezinde gemeente, de bibliotheek, de Tuba Moskee en het gemeentehuis. Op iedere locatie was er een smakelijke vegetarische maaltijd verzorgd, tijdens het eten hiervan gingen de deelnemers in gesprek over het thema ‘Kwaliteit zit inde Verschillen. “Ook dit jaar weer mooie uitwisseling van gedachten en ideeën over het thema,” aldus Marten van Buren, voorzitter van de werkgroep, “Omarm de verschillen om er samen sterker uit te komen, zo vatte de groep waar ik bij zat het tafelgesprek samen.”
Samen in het gemeentehuis
Na de maaltijd op de locaties kwamen de deelnemers samen in het gemeentehuis, waar wethouder Trijn Jongman, die zelf deelnam en iedereen hartelijk dankte en ook de waarde van de avond nog eens benadrukte. “De Dag van de Dialoog bevordert de verbinding tussen de inwoners.” Daarnaast sprak zij de wens uit voor het volgende jaar weer meer jongeren als deelnemers te treffen. Het programma werd voortgezet met een leuke creatieve opdracht voorbereid door Anja Morsink vanuit de werkgroep. Per tweetal werd er een portret van elkaar gemaakt door middel van de ‘blindelijntekening’ techniek. Met één woord werd daaronder de geportretteerde beschreven. En van alle portretten samen vervolgens een mooie collage gemaakt.
Meer informatie
De Dag van de Dialoog Steenwijkerland is een unieke gelegenheid om de diversiteit en kracht van onze gemeenschap te ervaren. Het biedt een platform waarop mensen uit verschillende achtergronden en met diverse perspectieven elkaar kunnen ontmoeten en begrijpen. Door naar elkaar te luisteren en openhartig in gesprek te gaan, kunnen we gezamenlijk bouwen aan een sterke en inclusieve samenleving. Ook in november 2025 is de werkgroep voornemens het evenement weer neer te zetten.
Meer info via de facebookpagina Dag van de Dialoog Steenwijkerland en de website www.dagvandedialoogsteenwijkerland.nl.


































