Het Gildenhuys geeft lezing over het eiland Schokland
dinsdag 11 november 2025 20:00
BLOKZIJL - Op dinsdag 11 november verzorgt museum het Gildenhuys in Blokzijl een lezing over het voormalige Zuiderzee-eiland Schokland.
De heer H. van Heerde uit Vollenhove zal deze avond vertellen over de geschiedenis van dit kleine eiland waar ooit een levendige gemeenschap heeft bestaan. De middelen van bestaan hiervan, het voortdurende gevecht tegen het water tot aan de uiteindelijke beslissing van de overheid het eiland te ontruimen in het jaar 1859 en de gevolgen hiervan voor de bewoners van het eiland zullen hierin centraal staan.
De heer Van Heerde heeft door de jaren heen veel onderzoek verricht naar de geschiedenis van het eiland en zijn bewoners en daarover dan ook veel informatie verzameld.
De verwachting is dat het een bijzonder boeiende avond zal worden. Belangstellenden worden hierbij dan ook van harte is uitgenodigd om deze avond bij te wonen
Deze lezing op 11 november zal worden gehouden in MFC De Ploats en begint om 20.00 uur. De entree voor deze avond is € 5,00, behalve voor donateurs van museum het Gildenhuys, zij hebben gratis toegang.
Voor informatie kunt u verder terecht op de website van het Gildenhuys www.gildenhuysblokzijl.nl en op facebookpagina: museum het Gildenhuys
