
Politie waarschuwt voor nepagenten in Vollenhove
112VOLLENHOVE - De politie heeft vanmiddag gewaarschuwd voor nepagenten. Om 12.40 uur verspreidde zij onderstaand bericht via de app Burgernet.
‘Waarschuwing: Nepagenten actief In Vollenhove eo zijn nepagenten actief. Nepagenten zijn criminelen die u misleiden door te doen alsof ze bijvoorbeeld een medewerker van de politie (zogenoemde nepagent) zijn. De nepagenten bellen u vaak eerst op of ze sturen een brief uit naam van de politie. Ze kunnen dan bijvoorbeeld verwijzen naar (gewapende) inbraken in uw buurt en geven aan dat u daar ook het slachtoffer van lijkt te worden.
Ze bieden aan om uw waardevolle eigendommen daarom snel bij u thuis op te halen en zogenaamd veilig te bewaren. Soms geven ze daarbij een code door, die de persoon aan de deur aan u zal doorgeven. Dit doen de oplichters om vertrouwen te wekken.
Wat kunt u doen om oplichting door nepagenten te voorkomen? www.politie.nl/informatie/preventietips-m.b.t.-oplichting-door-een-nepagent.html Tips? Of bent u zojuist gebeld door een vermoedelijke nepagent? Bel 112!’
Om 13.42 uur heeft de politie de actie afgesloten. Op Burgernet deed zij dat met deze tekst: ‘Blijft u aandacht houden voor Nep-agenten. Burgernetactie wordt nu beëindigd.’































