Algemeen bestuur WDO Delta.
Algemeen bestuur WDO Delta. Foto: aangeleverd

Nieuw bestuur Waterschap Drents Overijsselse Delta beëdigd

Algemeen

Woensdag 29 maart vergaderde het nieuwe algemeen bestuur van Waterschap Drents Overijsselse Delta voor het eerst. In deze vergadering werden de bestuursleden tevens beëdigd. Hiervoor legde iedere bestuurder de eed of verklaring en belofte af.

Het nieuwe bestuur bestaat uit:

Water Natuurlijk: Marion Wichard-den Boggenende (Kampen), Amke Vrielink (Dalfsen), Esmée Pater (Zwolle), Elsbeth Brandsma (Deventer), Matthijs Jansen (Witteveen)

VVD: Hans Wijnen (Zwolle), Carmen Hunger (Deventer)

CDA: Miranda Wesselink (Ruinerwold), Henk Oegema (Dalfsen)

Gemeentebelangen: Jolande Onderdijk-Schroten (Dalfsen), Annelies Tiemens (Hasselt)

ChristenUnie: Herman Odink (Nieuwleusen), Betty Poutsma-Jansen (Hoogeveen)

Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP): Jan Visscher (Rouveen)

BBB: Nicole Koks (Lettele), Jessika van Leeuwen (Dalfsen), Folkert Stienstra (Meppel), Jan Hendrik Koning (Bovensmilde), Jan Woldring (Deventer), Cor Land (Dalfsen), René Bos (IJsselham), Koos Rabbers (Sint Jansklooster), Jos ter Horst (Steenwijk)

Partij voor de Dieren: Mirjam Fagel (IJhorst), Theo Scheper (Vledder)

Geborgde zetels

Van de 29 zetels worden 25 zetels bezet door de gekozen bestuursleden. De overige vier plekken zijn voor de zogenoemde geborgde zetels. Ook hiervan zijn de namen bekend.

  • Categorie Ongebouwd: Hans Pereboom (Basse), Frits Timmerman (Ruinerwold)
  • Categorie Natuurterreinen: Wendy Olivier (Deventer), Rolph Bentinck (Deventer)

Ten opzichte van het vorige bestuur keren 12 van de 29 leden terug in het nieuwe algemeen bestuur. 17 bestuursleden zijn nieuw. Van de 8 partijen in het nieuwe bestuur hebben er 5 een vrouw als lijsttrekker. In totaal is de verdeling van het bestuur als volgt: 13 vrouwen, 16 mannen. Van deze bestuurders wonen er 7 in het Drentse deel van het werkgebied en 22 in het Overijsselse deel.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Ilja Gort
Zomerzinnen 2026 opent met ambassadeur van Zomerlezen Westerveld 1 mei, 14:00
Afbeelding
Snelweg A32 afgesloten vanwege botsing met drie voertuigen bij Nijeveen/Havelte 112 1 mei, 13:47
Walking Football bij VV Steenwijk
KNVB pilot Walking Football met Hans van Breukelen op 12 mei bij Vitesse’63 in Koekange: VV Steenwijk Oldstars doet mee Sport 1 mei, 12:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.