Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Leerlingen Agnieten College aanwezig bij Internationale Hanzedagen in Visby

Algemeen

VISBY – Leerlingen van het Agnieten College Zwartsluis hebben onlangs deelgenomen aan de 45ste editie van de Internationale Hanzedagen in Visby, Zweden. De historische Hanzestad op het eiland Gotland vormde dit jaar het decor voor de jaarlijkse bijeenkomst van Europese Hanzesteden, met als centraal thema Further Together – verbinding en samenwerking.

De jongeren reisden samen met de delegatie van de gemeente Zwartewaterland af om Hanzestad Hasselt te vertegenwoordigen. Tijdens het evenement kwamen afgevaardigden uit heel Europa bijeen om ervaringen te delen, tradities te vieren en na te denken over de toekomst van de Hanze.

Burgemeester Eddy Bilder was eveneens aanwezig en nam, samen met collega-burgemeesters, ceremonieel de Hanzekist in ontvangst bij de Kamper Kogge. Tijdens verschillende bijeenkomsten werd gesproken over het belang van internationale samenwerking en onderlinge verbondenheid tussen Europese steden.

YouthHansa

Voor de jongeren stond deelname aan de YouthHansa centraal: een speciaal jongerenprogramma waarin zij, samen met bijna zestig leeftijdsgenoten uit andere Hanzesteden, workshops volgden over onder meer duurzaamheid en mentale gezondheid. Daarnaast verkenden zij de stad Visby, namen deel aan strandactiviteiten en dachten actief mee over manieren om de Hanseatic Spirit levend te houden in de moderne tijd.

Bijdragen aan gezamenlijke Europese identiteit

De reis bleek een leerzame en inspirerende ervaring. “Het was geweldig om met jongeren uit heel Europa in gesprek te gaan en samen te werken aan een betere toekomst,” aldus een van de leerlingen. De deelname aan de Hanzedagen zal hen ongetwijfeld bijblijven als een unieke kans om internationale contacten te leggen en bij te dragen aan een gezamenlijke Europese identiteit.

Afbeelding

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Het schilderij dat geëxposeerd gaat worden in Slot Zeist
Werk Steenwijker kunstenaar te zien bij jubileum Nederlandse Portretprijs Cultuur 5 uur geleden
Afbeelding
Pilot mobiele politiebureau in Zwolle, Vollenhove, Genemuiden, Giethoorn, Oldemarkt, Zwartsluis Lezersnieuws Ingezonden 6 uur geleden
Goedgevulde rekken in het Infopunt
Duurzaam Fashion Weekend: ontdek, ruil en kies bewust Steenwijk 7 uur geleden
Twee Monumentale Hoofden, 2012, Wijchen
VORK opent seizoen met kunstlezing van Elisabet Stienstra Cultuur 9 uur geleden
Afbeelding
Kans op miljoenen voor inwoners Vollenhove bij Postcode Loterij Miljoenenjacht: Inwoners Vollenhove te zien in zesde aflevering van dit seizoen Steenwijkerland 11 uur geleden
Afbeelding
Ontheffing voor vuurwerkactiviteiten door verenigingen en stichtingen nu aan te vragen Westerveld 11 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.