Hagel
Hagel Foto: LoraPalner

Code geel: KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien

Algemeen

REGIO - Het KNMI waarschuwt voor vanmiddag en vanavond voor enkele stevige onweersbuien. De waarschuwing geldt in alle provincies van 15.00 uur tot 21.00 uur. Bij de buien zijn hagel en windstoten mogelijk, wat voor hinder kan zorgen voor verkeer en buitenactiviteiten.

Vanaf halverwege de middag kunnen verspreid door het land onweersbuien ontstaan en overtrekken. De eerstkomende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht.

Hagel

Volgens de verwachting kan bij de buien hagel vallen met een diameter tot 2 centimeter. Ook zijn windstoten mogelijk tot ongeveer 60 kilometer per uur. De windstoten komen uit zuidwestelijke richting.

Verkeer en activiteiten in de buitenlucht kunnen hinder ondervinden van de buien. De zwaarste onweersbuien verdwijnen naar verwachting in de loop van de avond. De waarschuwing blijft van kracht tussen 15.00 uur en 21.00 uur in alle provincies.

John van Weeghel

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Werkzaamheden aan de Bergweg in Tuk gestart, hinder tot oktober Steenwijkerland 5 uur geleden
Afbeelding
Peuters stappen flink door tijdens de Peuter4Daagse in Sint Jansklooster en Vollenhove Steenwijkerland 6 uur geleden
MHC heren 1
MHC Steenwijk heren 1 kampioen 2025-2026 Sport 18 uur geleden
Granny Ineke uit Zwartsluis proeft haring bij ’t Kraantje
Haringparty met de Grannies on Waves: van Hollandse Nieuwe naar de Atlantische Oceaan voor kinderen met kanker Sport 8 jun, 12:30
Afbeelding
Week van het Platteland 2026 krijgt vorm: doe mee en meld activiteit aan Algemeen 8 jun, 11:00
Thema (rechts) en Rens -
De Ene een de Ander brengen nieuwe show: ‘Bij Nader Inzien’ Cultuur 8 jun, 10:30

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.