
Peter Both is twintig jaar bestuurslid bij De Kluif
· leestijd 1 minuut ColumnSinds 2006 is Liesbeth Hermans als vrijwilliger betrokken bij Dierentehuis De Kluif in Witte Paarden. Er gebeurt altijd wel iets in het asiel. Daarover doet ze hier regelmatig verslag. Dit keer over Peter Both.
Wie ben je?
Mijn naam is Peter Both, de ‘oudste’ vrijwilliger bij De Kluif, schat ik. Want ik ben sinds 2004 betrokken en heb heel wat dieren en mensen zien komen en gaan.
Wat doe je dan ?
Ik woonde nog in Steenwijk-West en zag op een keer op de kabeltelevisie dat ze bij De Kluif een penningmeester zochten. De huisvesting was toen nog aan de Meppelerweg. Dát was net wat voor mij, ik was ongeveer klaar met mijn opleiding tot accountant en was dus financieel opgeleid. Ik had me ook kunnen melden als bestuurder bij een voetbalclub, maar het hart van mijn vrouw Leonie en mij ligt nu eenmaal bij dieren. Inmiddels zijn we al meer dan 20 jaar betrokken bij de Kluif.
Wat is er zo leuk aan besturen?
Je maakt het verschil. Zo heb ik mede mogelijk gemaakt dat we konden verhuizen naar een nieuw pand in Witte Paarden, een enorme verbetering voor onze dieren en mensen. Ik heb fijne collega-bestuurders; Ben Foot weet alles van het pand en hij heeft een scherp oog voor verduurzaming; er liggen bijvoorbeeld 100 zonnepanelen op het dak. Dick Koper heeft in Steenwijk een groot netwerk met contacten waar we vaak een beroep op kunnen doen. Samen werken we aan het Goede Doel; opvang van onze zwerfdieren. Dat doen we met wel vijftig vrijwilligers, waaronder het bestuur en een aantal professionals.
Jullie zoeken nog bestuursleden?
We zouden heel graag een aantal mensen erbij willen in het bestuur, we vergaderen eens per zes weken. Mensen met een groot hart voor dier en mens en die verantwoordelijkheid durven nemen, die zoeken we. We bieden gezellige medebestuursleden en heel veel voldoening, het is wel vrijwilligerswerk. Mail reacties naar: peterjboth@gmail.com






























