
Romke van de Kaa te gast in huiskamer Marjon van Berkel van de Maartjestuin
· leestijd 1 minuut CultuurEESVEEN - In het bericht hierboven kun je lezen over alle bijzondere gasten die naar Schrijversfestival Steenwijk komen. De locaties zijn ook bijzonder, zoals de woonkamer van Marjon van Berkel van de Maartjestuin. Hier zal schrijver Romke van de Kaa op zaterdagmiddag 11 maart een lezing geven over zijn laatste boek ‘De onderwereld van de tuin’.
Romke van de Kaa tuiniert en woont op het landgoed Hof te Dieren, voormalig bezit van stadhouder-koning Willem III. Hij schrijft boeken en daarnaast werkt hij voor kranten, tijdschriften en websites. Zijn laatste boek gaat over de wereld onder het maaiveld en is het onderwerp van zijn lezing.
Maartjestuin
Alie Gerritsen van het Schrijversfestival zocht voor zijn lezing een geschikte plek. Dat was volgens haar de Maartjestuin van Marjon van Berkel in Eesveen. “De lezing van Romke van de Kaa zou zo leuk zijn bij jou,” zei Gerritsen tegen de eigenaresse. Haar Maartjestuin ligt aan de rand van landgoed De Eese. Het is een sfeervolle tuin met verrassende tuinkamers en mooie doorkijkjes. Een prachtig decor dus voor Van de Kaa. Van Berkel nodigt hem graag uit in haar woonkamer als het op 11 maart buiten nog te koud is. “Hier hebben in 2021 een harpiste en fluitiste al een concert gegeven, ik heb plek voor 80 mensen,” vertelt ze.
De tuineigenaresse neemt zich voor om de stoelen in een halve maan te zetten. Buiten wil ze een tent neerzetten waar koffie, thee en taart te koop is. Het Theehuis met houtkachel is ook open. Zij zijn ook welkom om na of voor de lezing een wandeling door de Maartjestuin te maken. Mocht het nou heel mooi weer worden, dan is ook de lezing in de tuin.
Van microbe tot mol
Voor Van Berkel en andere tuinliefhebbers is Van de Kaa een bekende schrijver. “Ik heb een lezing van hem bijgewoond bij tuinclub Groei en Bloei Meppel. Hij spreekt op een humoristische manier, vergelijkbaar met Midas Dekker.” Ze herinnert zich nog dat hij over modegrillen in de tuin vertelde, zoals tot bolletjes gesnoeide coniveren, die hij ‘lollies op een stokje’ noemde. Het onderwerp van zijn lezing op 11 maart gaat Van Berkel ook aan het hart. Ze weet dat er in de bodem heel veel leven is, zoals wormen, schimmels en bacterie of ‘van microbe tot mol’, zoals de ondertitel van Van de Kaa’s boek luidt. “Daar moeten we zuinig op zijn en deze onderwereld niet kapot maken met gif,” klinkt het gepassioneerd. In haar huiskamer komt een boekentafel te staan met daarop de boeken van Romke van de Kaa.
Kaarten via: www.schrijversfestival.com. Zie ook www.demaartjestuin.nl voor meer activiteiten, workshops en optredens in de Maartjestuin, zoals Body & Mind-dag op 13 mei en Open Tuin-dagen op 20 mei, 17 en 18 juni.
































