Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Enorm belangstelling voor HØMLET IN Shakespearetheater Diever

· leestijd 1 minuut Cultuur

DIEVER - In het bijna tachtigjarige bestaan van het Shakespearetheater wordt in Diever voor de vierde maal (eerder in 1950,1990 en 2011) het populaire stuk Hamlet uitgevoerd. Voor regisseur Jack Nieborg wordt het zijn tweede Hamlet. Om aan te geven dat het dit keer helemaal anders wordt, kreeg deze editie de titel ‘Hømlet’ mee. Dat ook het publiek halsreikend naar deze versie uitkijkt, blijkt wel uit het feit dat er inmiddels al 25.000 kaarten zijn verkocht! De spanning loopt dan ook snel op in de aanloop naar de première op vrijdag 15 augustus. 

Fonkelnieuwe productie 

Ondertussen is ook begonnen met de voorbereidingen voor het 80-jarig jubileum van het Shakespearetheater dat volgend jaar gevierd wordt. De festiviteiten bestaan uit verschillende onderdelen: zo wordt er onder meer een nieuwe multifunctionele bosfoyer naast het Globetheater gebouwd. Maar het hoogtepunt is een fonkelnieuwe Globeproductie. Die zal een kijkje achter de schermen gaan geven bij een toneelgezelschap uit de tijd van William Shakespeare zelf. Deze Shakespeareaanse komedie met de titel “ De Sterke Wil”, gaat in maart 2026 in première. Maar ook dit jaar valt er nog genoeg te genieten, want het Globe programma biedt de drie topstukken Romeo en Julia, Midzomernachtdroom en de Zalige Vrouwtjes. Maar nu eerst Hømlet! 

Hømlet in het kort 

Hømlet wordt een bijzondere versie van Shakespeare’s meest gespeelde stuk. De Deense kroonprins is kapot van de plotselinge dood van zijn vader. Wanneer ook nog zijn oom Claudius zonder pardon de plek van zijn vader inpikt, niet alleen op de troon maar ook in het bed van zijn moeder, stort zijn wereld compleet in. Tot overmaat van ramp laat de geest van zijn overleden vader hem ook nog eens weten dat zijn vader door oom Claudius is vermoord. Wat nu? Wraak nemen of zoeken naar meer bewijs? Hømlet besluit eerst maar even te doen of hij gek is. Hij laat een toneelstukje opvoeren dat verdacht veel lijkt op wat er werkelijk aan de hand is. Ondertussen dumpt hij zijn liefje Ophelia en, alsof dat nog niet erg genoeg is, doodt hij ook nog haar vader. Deze tragedie is dan nog niet compleet want in een gevecht komt niet alleen Hømlet, maar ook zijn hele familie om.

Kaartverkoop: www.shakespearetheaterdiever.nl en via de ticket- en infolijn: 0521-594999 Speeldata 2025: Try-out: 13, 14 augustus. Voorstelling: 15 (première), 16, 20, 22, 23, 27, 29, 30 augustus 3, 5, 6, 12, 13, 19, 20 september. Aanvang 20:30 uur. Matinée: 23 augustus, Aanvang 14:30 uur  

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
VHK verliest uitwedstrijd tegen IJVC, maar blijft koploper Sport 3 uur geleden
Dennis van der Meij
Theateravond: Energie aan de keukentafel, met Dennis van der Meij Noordoostpolder 4 uur geleden
Afbeelding
RTV Oost voetbalprogramma De Oosttribune met theatershow in De Meenthe in Steenwijk Sport 17 uur geleden
Afbeelding
Auto frontaal tegen boom in Havelte, bestuurster mogelijk onder invloed 112 25 apr, 09:20
De gedecoreerden van Westerveld
Lintjesregen 2026 in Westerveld: burgemeester Spoelstra reikte vijf Koninklijke onderscheidingen uit Algemeen 25 apr, 09:15
Marjan van Bijssum is tot Ridder benoemd in de gemeente Steenwijkerland
Lintjesregen in Overijssel: 279 onderscheidingen Algemeen 25 apr, 09:03

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.