Frank Stoelwinder
Frank Stoelwinder Foto: Aangeleverd

Frank Stoelwinder plaatst zich voor Districtsfinale Driebanden groot, klasse 1

· leestijd 1 minuut Sport

STEENWIJK - Na een enerverende strijd heeft Frank Stoelwinder van Biljartvereniging Steenwijk zich weten te plaatsen voor de Districtsfinale in het Driebanden groot, klasse 1. De voorwedstrijden werden woensdagavond, 22 en vrijdagavond 24 oktober gespeeld in clubgebouw François Mingaud van Biljartvereniging Steenwijk. Het werd een gevecht tussen de 2 kemphanen Benni Kouwen van Het Zwarte Water uit Genemuiden en Frank Stoelwinder. 

Op de eerste wedstrijddag deden de mannen weinig voor elkaar onder. Kouwen won van Hendrie Kreuze van BV De Zaandbarg uit Nijeveen en Pieter de Haan van HBC uit Hoogeveen. Stoelwinder deed hetzelfde; hij won van clubgenoot Cees van der Pijl en Hendrie Kreuze. Door een betere score ging de Steenwijker aan het eind van de woensdagavond aan kop en moest de man van Het Zwarte Water voorlopig genoegen nemen met plaats 2.

Vrijdagavond, 24 oktober gingen zowel Kouwen als Stoelwinder weer goed van start. Benni Kouwen wist in 34 beurten te winnen van André van der Klok van HBC en Frank Stoelwinder deed dit in 41 beurten van Pieter de Haan. Doordat Kouwen in deze partijen beter scoorde, nam hij na 3 rondes de koppositie over van Stoelwinder.

In ronde 4 vond het klapstuk van de avond plaats, Kouwen en Stoelwinder mochten tegen elkaar aantreden; degene die deze partij zou winnen zou als eerste eindigen in deze voorwedstrijden. In het begin ging het vrijwel gelijk op; in het verdere verloop liep Kouwen langzaam, stukje voor stukje, uit. Uiteindelijk wist de man van Het Zwarte Water in beurt 41 zijn vereiste aantal caramboles van 17 vol te maken; door slechts 11 van zijn 18 benodigde caramboles te maken moest Stoelwinder het loodje leggen.

De top 3 in de einduitslag

  • 1. Benni Kouwen, Het Zwarte Water: 8 matchpunten, moyenne %: 140,307
  • 2. Frank Stoelwinder, BV Steenwijk: 6 matchpunten, moyenne %: 125,648
  • 3. Cees van der Pijl, BV Steenwijk: 4 matchpunten, moyenne %: 81,626

Benni Kouwen heeft zich geplaatst voor de districtsfinale; door een tweede plaats in de totaaluitslag over de 4 poules van de voorwedstrijden, heeft Frank Stoelwinder zich eveneens weten te plaatsen. De Districtsfinale zal vrijdagavond, 21 en zaterdag, 22 november plaatsvinden bij HBC in Hoogeveen. 

Henk van Veen 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
lezing: een maritiem perspectief Lezersnieuws Ingezonden 2 uur geleden
Clublokaal Biljartvereniging Steenwijk
Biljartvereniging Steenwijk laat de ballen weer rollen: start competities 2026/2027 Sport 2 uur geleden
Voor Reinier de Groot maakt de menselijke kant zijn vak bijzonder -
Reinier de Groot zwaait na 35 jaar af als huisarts in Oldemarkt: ‘Vertrouwen is voor mij de basis’ Steenwijkerland 2 uur geleden
Afbeelding
Vandaag: Gondelvaart Giethoorn: waar lage bruggen zorgen voor grootse creaties Steenwijkerland 2 uur geleden
Corso Vollenhove 2025
Vandaag: Vollenhove maakt zich op voor kleurrijkste dag van het jaar: Corso Vollenhove 2026 Cultuur 2 uur geleden
Afbeelding
De Zonnebloem breidt uit naar heel Westerveld Westerveld 4 uur geleden
Een vorige voorstelling van Roestvrij Theater: 'Overbruggen'
Roestvrij Theater brengt onzichtbare armoede naar toneel in Frederiksoord Cultuur gisteren
Afbeelding
Overijsselse campagne tegen zorgcriminaliteit helpt inwoners signalen te herkennen Algemeen gisteren
Afbeeldingen van het kasteelterrein na realisatie Leaderproject De Burcht van Kuinre
Nieuwe opgraving moet meer vertellen over Burcht van Kuinre: belangstellenden welkom op 3 september Steenwijkerland 28 aug, 10:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.