
Overwinning voor JanZed STW 8 van Biljartvereniging Steenwijk op De Fryske Walden
SportSTEENWIJK - JanZed STW 8, spelend onder de vlag van Biljartvereniging Steenwijk en uitkomend in klasse A van de competitie Driebanden Groot, mocht in de competitie aantreden tegen De Fryske Walden uit Twijzel; de partijen werden dinsdagavond, 21 januari gespeeld in clubgebouw François Mingaud van Biljartvereniging Steenwijk. Het Steenwijker team heeft 2 van de 3 partijen winnend kunnen afsluiten. Voor JanZed STW 8 kwamen uit: Gijs Elbertsen, Gert-Jan van der Veen en Jan Zijlstra.
Gert-Jan van der Veen mocht het opnemen tegen Albert Kooistra; de Leeuwarder, die onder de vlag van BC Sneek ook nog meespeelt in het team van Eerste Divisionist Land Transport, wist in 42 beurten zijn 47 caramboles vol te maken. Kooistra kwam 4 van zijn 42 tekort, uitslag: 47-38.
Teamleider Jan Zijlstra had zijn dag niet tegen Steven van der Berg; de man van de Fryske Walden maakte in 55 beurten zijn 23 caramboles terwijl het voor Zijlstra al stopte bij 20 van de 33 , score: 20-23.
Gijs Elbertsen had tegen Jitze Postma 41 beurten nodig om de partij naar zijn hand te zetten; toen Elbertsen zijn 35 caramboles had gescoord, was Postma op 24 van 31 blijven steken. Het duel eindigde in 35-24..
De einduitslag
JanZed STW 8: 36 matchpunten, teammoyenne: 0,739, moyenne % : 88,695
De Fryske Walden: 31 matchpunten, teammoyenne: 0,615, moyenne %: 88,541
Hoogste serie: Gijs Elbertsen, JanZed STW 8: 8
Hoogste persoonlijk moyenne: Gert-Jan van der Veen, JanZed STW 8: 1,119
Na deze wedstrijd staat JanZed STW 8 op plaats 3 met 18 punten achterstand op: HGL-Brouwers Mannenmode, Urk op plaats 1 en 16 punten achterstand op nummer2: De Fryske Walden 3/ Riolering & Straatwerk V.d. West. Op nummer 4 volgt voorlopig De Fryske Walden 4/Verfman Twijzel met slechts 2 punten achterstand op het Steenwijker team.
Henk van Veen































