Odd Fellows doneert 500 euro
Odd Fellows doneert 500 euro Foto: Zwembad Tolhekke

Zwembad Tolhekke heeft al derde van bedrag voor nieuwe glijbaan ingezameld

· leestijd 1 minuut Sport

BASSE - De inzamelingsactie voor een nieuwe familieglijbaan bij zwembad ’t Tolhekke heeft inmiddels 39.000 euro opgeleverd. De nieuwe glijbaan kost naar verwachting ongeveer 120.000 euro. Daarmee is bijna een derde van het benodigde bedrag binnen. Dat meldt het zwembad op Instagram.

De huidige betonnen glijbaan is al tientallen jaren een herkenbaar onderdeel van het zwembad aan de Oldemarktseweg. Volgens voorzitter Rob Bruntink is de glijbaan, die destijds in eigen beheer door lokale ondernemers werd gebouwd, na jaren trouwe dienst aan vervanging toe. Het zwembad hoopt in 2027 een nieuwe kunststof familieglijbaan te kunnen plaatsen.

’t Tolhekke bestaat inmiddels ongeveer zestig jaar en ontvangt in de vier maanden dat het bad geopend is jaarlijks circa 60.000 bezoekers. Het zwembad beschikt bovendien over een 50-meterbad. Een deel van de kosten voor de nieuwe glijbaan kan uit eigen middelen worden betaald, maar voor het resterende bedrag doet het bestuur een beroep op inwoners, bedrijven en organisaties.

De actie krijgt steun uit de omgeving. Zo schonk de Odd Fellows Ankerloge 500 euro, brachten de Oosterpaasloërweg en Spinnerlaan tijdens het dorpsfeest van Paasloo samen 660 euro bijeen en zamelden kinderen uit Willemsoord 109,30 euro aan statiegeld in. Ook staan nieuwe acties gepland.

Spelletjesochtend

Op zaterdag 25 juli wordt een spelletjesochtend gehouden voor kinderen van 7 tot 12 jaar, waarvan de opbrengst eveneens bestemd is voor de nieuwe glijbaan. Aanvang: 10.00 uur. Het bestuur blijft daarnaast actief op zoek naar sponsors en andere lokale initiatieven. Donaties blijven daarom de komende maanden van harte welkom.

De gemeente ondersteunt het zwembad al jaren financieel, maar de vervanging van de glijbaan moet ’t Tolhekke zelf bekostigen. Het bestuur hoopt daarom op verdere bijdragen en vooral op een druk zwemseizoen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Theo van de Bles
Grote herdenking 60e sterfdag J.C. Bloem: ‘Zelfs AI krijgt de magie van J.C. Bloem niet te pakken’ Cultuur 6 uur geleden
Chloé van Veenendaal
Chloé (7) is Regiokampioen van Overijssel en plaatst zich voor de Hippiade Sport 17 uur geleden
The Next
Influencer Dutch Performante komt naar Corso Sint Jansklooster Steenwijkerland 18 uur geleden
Jasper van der Vegt
Noordenhout breidt assortiment uit: nu ook tuinhout te koop voor particulieren Zakelijk nieuws lokaal 18 uur geleden
Afbeelding
Grote brand in Meppel: 43 woningen zijn ontruimd 112 21 uur geleden
Afbeelding
Race als een echte wielerprof op het parcours van Spektakel van Steenwijk Sport 22 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.