
Paasvuur in Scheerwolde trekt veel toeschouwers
SteenwijkerlandSCHEERWOLDE – Aan de Kon. Julianaweg in Scheerwolde is op Eerste Paasdag om omstreeks half 8 het paasvuur ontstoken. De traditie kon door corona twee jaar lang niet plaatsvinden. Onder het genot van een hapje en een drankje werd het vuur door jong en oud bekeken.
In de gemeente Steenwijkerland was verder nog een paasvuur in Basse. Kijk ook op vakantietop.nl met de top 7 van mooiste paasvuren in Nederland. Paasvuur Espelo en Dijkerhoek strijden elk jaar om wie het grootste paasvuur kan maken. Dit jaar heeft Dijkerhoek in de gemeente Rijssen-Holten gewonnen met een paasvuur van 15 meter hoog. Die in Espelo was 14 meter hoog.
Germaanse tradities
Volgens vakantietop.nl heeft het paasvuur al eeuwenlang een christelijke betekenis maar stamt het waarschijnlijk af van Germaanse tradities. Het ontsteken van een groot vuur was volgens historici bedoeld om het begin van de lente te gaan vieren. Tegenwoordig vind je ze in Nederland vooral nog in Noord-Nederland.

























