
Dieven stelen spullen uit auto’s in Steenwijkerland
112STEENWIJK - De laatste drie maanden zijn er in de nachtelijke uren op meerdere plaatsen in de gemeente Steenwijkerland dieven actief geweest. “Ze stelen spullen uit niet afgesloten auto’s,” zo laat teamchef van politie Laura Gosewisch weten.
“De buit bestaat vaak uit kleingeld, pinpassen, kledingstukken en zonnebrillen.” De politie adviseert automobilisten dringend om bij het verlaten van het voertuig de auto goed af te sluiten. “Het is verstandig om dit ook te doen als de auto op de oprit voor de woning staat of voor het huis langs de weg.”
Klikker
Ook komt het voor dat dieven spullen stelen uit nieuwe auto’s met een zogenaamde klikker. Dit overkwam onlangs een bewoner in Steenwijk-West. Een klikker is een klein elektronisch apparaat dat misbruik maakt van keyless-entry systemen waarmee dieven een auto kunnen ontgrendelen en soms zelfs starten zonder zichtbare inbraaksporen.























