
Beeld van Harry Muskee verdwijnt uit Grolloo en duikt op in Vledder
WesterveldVLEDDER - Het houten beeld van blueszanger Harry Muskee is in de nacht voor de jaarwisseling verdwenen van zijn plek naast het C+B Museum in Grolloo. De ontvreemding leek aanvankelijk een mysterie: op de lege sokkel bleef slechts een bord met een rebus achter.
Pas rond middernacht werd via Facebook duidelijk wie erachter zat. Oudejaarsvereniging de Oliebol uit Vledder claimde de actie met de tekst: “Harry Cuby Muskee is aangekomen bij zijn laatste optreden in Vledder. Wij hebben Harry hierheen gebracht want muziek brengt mensen samen in deze donkere tijden.”
Het levensgrote beeld, vervaardigd uit een eeuwenoude eik door boomkunstenaar Jelmer Zwaan, werd in 2021 onthuld en trekt sindsdien bezoekers naar Grolloo, het geboortedorp van Muskee. De tijdelijke verdwijning maakte veel los onder muziekliefhebbers en inwoners.
De Oliebol staat in Vledder bekend om zijn jaarlijkse oudejaarsstunts, waarmee het dorp landelijke aandacht probeert te trekken. Daarnaast organiseert de vereniging in december allerlei activiteiten voor jong en oud, zoals een bingomiddag voor zestigplussers, ziekenbezoeken en een vuurwerkshow op oudejaarsavond. Tijdens het nieuwjaarsfeest in De Tippe werd ook de stunt met het Muskee-beeld onthuld.
Op nieuwjaarsdag om 13.30 uur is het beeld bij De Tippe te bewonderen. Daarna trekt het bestuur met de tijdelijke gast door het dorp. Verwacht wordt dat het beeld ongeschonden terugkeert naar Grolloo.





























