Afbeelding
Met video

In het Waterloopbos is van alles te beleven tijdens de Canondagen

Algemeen

MARKNESSE/FREDERIKSOORD - Tijdens de Canondagen op 16 en 17 mei ontdekken jong en oud verhalen uit de geschiedenis van Nederland. 32 organisaties die verbonden zijn aan het netwerk van de Canon van Nederland organiseren samen tientallen activiteiten: van rondleiding tot pubquiz en van lezing tot knutselprogramma. Ook in het Waterloopbos en Frederiksoord is van alles te beleven.

Deltawerken

De watersnoodramp van 1953 gaf het startsein; hoe om te gaan met ons water? In het Waterloopbos werden, in miniatuur, alle grote waterwerken getest en onderzocht. Zo ontstond het Waterloopkundig laboratorium dat uniek in de wereld is. Bezoek tijdens de Canondagen de Golfbak waar grote machines kunstmatige golven creëren, ga mee op mini-excursie en leer meer over het leven op het lab. Ontdek welke bijzondere proeven zijn uitgevoerd of maak zelf een reis van IJmuiden, naar Rotterdam naar het Noordzeekanaal. En dat allemaal op de bodem van de Zuiderzee.

Dagje Frederiksoord
Wie een dubbeltje was, werd nooit een kwartje. Tot Johannes van den Bosch besloot de Proefkolonie bouwen. Hier werden arme mensen naartoe gestuurd om een nieuw leven te beginnen. De Koloniën van Weldadigheid waren 200 jaar geleden een grootschalig sociaal experiment om armoede te bestrijden. Tijdens de Canondagen ontdek je dit verhaal.

Canondagen  

Onze geschiedenis vind je overal. Daarom brengen musea en instellingen door heel Nederland historische verhalen voor het voetlicht tijdens de Canondagen. Dat doen ze met allerlei publieksactiviteiten – van rondleiding en workshop tot kinderprogramma en quiz – die aansluiten bij de Canon van Nederland. De vijfde editie van de Canondagen vindt plaats op 16 en 17 mei.

Ga voor alle activiteiten naar canondagen.nl. 

 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Kringloopwinkel Vollenhove organiseert opnieuw succesvolle modeshow Lezersnieuws Ingezonden 21 uur geleden
Afbeelding
Clausschool en Samensprong winnaars schoolkorfbaltoernooi: ‘Recordaantal van 38 deelnemende teams’ Met 10 foto’s Insta-Dekop 23 uur geleden
Afbeelding
Nepagent actief op Akkerplein in Steenwijk: spullen gestolen met babbeltruc 112 23 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.