Jan Blei maakte meer dan 25 jaar programma’s voor ZwartewaterFM.
Jan Blei maakte meer dan 25 jaar programma’s voor ZwartewaterFM. Foto: Robert Jansema

In memoriam: Jan Blei

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZWARTSLUIS - Jan Blei (71) uit Zwartsluis is op 5 mei overleden. In de gemeente Zwartewaterland, maar ook in Steenwijkerland, kenden veel mensen hem, vooral van de theatervoorstellingen van Productiehuis MOL uit Steenwijk.

Zijn voetsporen in Zwartsluis en omgeving worden zeker niet uitgewist. Jan speelde in het eerste van DESZ, maakte jarenlang programma’s voor ZwartewaterFM, presenteerde activiteiten in Hasselt en Genemuiden en schreef teksten voor oneindig veel uitgaves, waaronder columns voor de Stadskoerier, een andere krant van Brugmedia.

Geestelijk vader theatervoorstellingen

Jan is ook de geestelijk vader van succesvolle theatervoorstellingen die de laatste jaren veel publiek op de been brachten in Giethoorn: ‘Storm over Beulaeke’, Urk: ‘Eiland in de Verte’, Steenwijk: ‘Het Mysterie Wardenier’ en Vollenhove: ‘Razzia’. Sprak je daar met hem over, dan kwam het onderwerp steevast op Zwartewatersklooster. Over de fascinerende ridderhistorie moest ooit een theatervoorstelling komen.

Ridders en Juffers

Die oude wens komt deze zomer uit. Jan schreef vorig jaar ondanks zijn ziekte in korte tijd de teksten voor Ridders en Juffers. Nog niet zo lang geleden was hij aanwezig bij de presentatie van die voorstelling. Bevlogen als altijd vertelde hij over zijn band met dat buurtschapje tussen Hasselt en Zwartsluis. Met een haast triomfantelijke glimlach keek hij de zaal in. Een theatervoorstelling over Zwartewatersklooster in het Van Stolkspark in Hasselt. Dat had hij toch maar mooi voor elkaar gekregen.

Het is bijna niet te verteren dat uitgerekend Jan Blei niet bij die uitvoeringen aanwezig kan zijn. Al valt dat gemis volkomen in het niet bij het verdriet dat zijn naasten zullen doormaken. De redactie van De Stadskoerier wenst ze veel sterkte toe.

Erik Driessen en Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Leo Schokker -
Bijna 50 jaar in het staal bij metaalbedrijf J. Pompstra: Leo Schokker gaat met pensioen Steenwijkerland 3 uur geleden
Kidsrun
Vollenhove kleurt paars met geel tijdens de Venoseloop 2026 Sport 3 uur geleden
Initiatiefnemers Chris en Linda
Struners nodigen wandelaars uit voor najaarswandeling over de Woldberg Nieuws 4 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.