
Oprichter Liena Veenstra is blij met vernieuwd Hulp Loket Brederwiede: ‘Ik vind het zó mooi om anderen te helpen’
· leestijd 1 minuut SteenwijkerlandVOLLENHOVE - Na een renovatie is Hulp Loket Brederwiede weer geopend in Woonzorgcentrum Nieuw Clarenberg. Oprichter Liena Veenstra (84) noemt het ‘Mijn paradijsje’. Jarenlang deed zij het werk vanuit haar eigen woonkamer. “Ik vind het zó mooi om anderen te helpen.”
Posters met ‘Laat geen geld liggen’ en ‘Kosteloos advies’, kleurige schilderijen, comfortabele stoelen en ladekastjes vol met folders. Veenstra noemt het vernieuwde Hulp Loket Brederwiede terecht ‘Mijn paradijsje’. Het hulploket ontstond door haar jarenlange inzet voor ouderen en inwoners die vastlopen in formulieren, toeslagen of digitale aanvragen. Veenstra helpt al decennialang als belastingconsulente en consulente voor ANBO-PCOB en geeft daarnaast computerles vanuit SeniorWeb. Door haar werk in de cliëntenraad van Nieuw Clarenberg merkte ze dat steeds meer mensen met vragen bij haar kwamen. Samen met betrokken vrijwilligers richtte ze daarom in 2022 Hulp Loket Brederwiede op.
Verschil maken
Inwoners kunnen er terecht met vragen over gemeentelijke regelingen, zorg- en huurtoeslag, eigen bijdragen, rijbewijskeuringen, woninginschrijving en Wmo-aanvragen. Veenstra heeft korte lijnen met de gemeente, woningcorporaties, Sociaal Werk De Kop en andere maatschappelijke organisaties en gaat desnoods mee naar keukentafelgesprekken. “Mensen zeggen vaak dat ze iets nog wel kunnen, terwijl dat niet meer zo is. Dan zeg ik: zullen we maar even de waarheid vertellen?”
Dat het werk verschil maakt, merkt ze regelmatig. Vorige week hielp ze nog een blinde vrouw en een man van 99 jaar. Een ander zei ooit tegen haar: “Ik heb nog nooit zoveel geld op de bankrekening gehad, sinds jij mijn zaken doet.” Ook herinnert ze zich een echtpaar dat dankzij een aanvraag honderden euro’s energietoeslag kreeg. De week erna kwamen zij met een appeltaartje langs. “Daar krijg ik nog steeds kippenvel van.”
‘Ik ga door tot dat ik er bij neerval’
Hoewel Veenstra ernstig ziek is, blijft ze doorgaan. “Ik ga door totdat ik er bij neerval” zegt ze. Tegelijk werkt ze aan opvolging. Zo worden meerdere vrijwilligers ingewerkt, onder wie belastinginvullers en mensen die het kantoorwerk en de technische ondersteuning overnemen. Ook wordt gewerkt aan een digitaal systeem, zodat gegevens beter kunnen worden bijgehouden. “Ik ben zo trots op ons team. Het is niet mijn kantoor, het is óns kantoor.” Dat team bestaat naast Veenstra uit Rita van der Linde, Ira Moossdorff, Gerrit Buitenhuis en Gerrit van der Linde.
Mensen helpen
De vernieuwde ruimte kon worden ingericht door onder meer een subsidie van € 2.700 van Rabobank ClubSupport en € 1.000 van het Bercoop Fonds. Met nieuwe meubels, een betere indeling en meer privacy beschikt het loket nu over een volwaardige plek. Voor Veenstra blijft de kern onveranderd: mensen helpen die niet weten waar ze moeten beginnen. “Alles is tegenwoordig digitaal. Veel mensen hebben geen idee waar ze moeten zijn. Daarom ben ik zo blij dat dit blijft bestaan.”
Door Hilda Knol

























