Winnaar Gerrit Kosters uit Enschede en Tiny Veldman (links)
Winnaar Gerrit Kosters uit Enschede en Tiny Veldman (links) Foto: RTV Oost

Nordwin Alberts uit Kalenberg wordt tweede en Tiny Veldman uit Sint Jansklooster derde bij fotowedstrijd Mooiste Plekkie van Overijssel

Cultuur

OVERIJSSEL - Gerrit Kosters uit Enschede heeft de eerste editie van de RTV Oost-fotowedstrijd Het Mooiste Plekkie van Overijssel gewonnen. De tweede prijs is voor Nordwin Alberts uit Kalenberg en de derde voor Tiny Veldman uit Sint Jansklooster.

Met zijn indrukwekkende foto van Watermolen Oele wist hij zowel de vakjury als het publiek te overtuigen. Tijdens een feestelijke finale in het Academiehuis Grote Kerk in Zwolle ontving hij de winnaarstrofee én won hij een ballonvaart in de RTV Oost luchtballon boven Overijssel.

Voor de finale onderbraken Gerrit en zijn vrouw zelfs hun vakantie in Frankrijk. Een keuze die meer dan de moeite waard bleek. Na een spannende eindstrijd eindigde zijn foto slechts één punt boven die van Nordwin Alberts uit Kalenberg, die met een winterse foto van Nationaal Park Weerribben-Wieden de tweede plaats veroverde. Tiny Veldman uit Sint Jansklooster werd derde met haar foto van de steiger aan de Belterwiede.

Ruim duizend inzendingen

De fotowedstrijd werd dit voorjaar georganiseerd door Visit Oost en RTV Oost en kon rekenen op een enorme belangstelling. Ruim duizend fotografen stuurden hun mooiste foto van een bijzondere plek in Overijssel in. Uit alle inzendingen selecteerde een vakjury 22 finalisten. Hun foto’s werden de afgelopen maanden uitgebreid uitgelicht op de televisie-, radio- en onlinekanalen van RTV Oost.

Expositie

Alle 22 finalefoto’s zijn de hele maand juli nog te zien in een speciale expositie. In Zwolle zijn de werken tentoongesteld in het Academiehuis Grote Kerk en in Enschede in De Museumfabriek.

Tiny Veldman uit Sint Jansklooster
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Bierfestival bij Burcht van Kuinre afgelast: werkgroep werkt aan Kuunderburchtbier Steenwijkerland 5 uur geleden
Afbeelding
Extra geld voor starterslening in Steenwijkerland Steenwijkerland 6 uur geleden
Tara van der Linden
Ruitervereniging PSV uit Vollenhove levert vier Kringkampioenen af Sport 22 uur geleden
Afbeelding
Bob Potkamp uit Vollenhove hoopt op sportieve revanche tijdens GTC Rally Sport gisteren
De Polderclub, winnaar van 2025
Gondelvirus slaat opnieuw toe: drie nieuwe namen bij Gondelvaart Dwarsgracht Steenwijkerland gisteren
Wethouder Trijn Jongman reikt de cheque van € 2.000 in 2025 uit aan Julia Lenstra, die Twee Recht Twee Averecht vertegenwoordigt
Nieuwe opzet Anne Beeltje Cultuurprijs. ‘Cultuur is veel breder dan mensen vaak denken’ Cultuur 6 jul, 12:00
het afscheid van Jacob Spiker.
Overijssel investeert in de toekomst en houdt ruimte voor nieuwe keuzes Algemeen 6 jul, 08:06
Han Evers reikt de cheque uit aan Irene Hasselt
Theaterspektakel Ridders en Juffers van het Zwarte Water sluit af met cheque van € 5.000 voor Irene Hasselt Cultuur 5 jul, 17:00
Een foto van een Atlantavlinder.
Tuinvlindertelling vraagt om kwartier tellen in eigen tuin Algemeen 5 jul, 15:30

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.