Margriet Leenheer
Margriet Leenheer Foto: Aangeleverd

In the Picture deel 62: Margriet Leenheer

· leestijd 1 minuut Column

Liesbeth Hermans interviewt dit keer Margriet Leenheer.

Hoe heet je?

Mijn naam is Margriet Leenheer en ik werk in de bibliotheek van Steenwijk, daar zullen de mensen mij wel van kennen. Maar sommige mensen komen mij ook weleens in Diever tegen, dan zie ik ze altijd even verrast nóg een keer kijken.

Wat doe je dan in Diever?

Daar doe ik als toneelspeelster mee bij het Shakespeare theater. Dat wilde ik al heel lang, toneelspelen mag je wel een grote hobby van me noemen. Het kwam er maar niet van, toen trok mijn vriend me over de streep en ging ik een paar jaar geleden auditie doen. 

En hoe was de auditie?

Spannend, natuurlijk! Ik zag er best tegenop. Maar toen kwam ik in Diever en werd ik heel hartelijk ontvangen. Ik merkte direct: het is hier leuk! Mijn moeder wachtte op mij en het duurde zo lang, dat ze vreesde dat ik was ontvoerd. Maar het was gewoon heel gezellig. En zo is het gebleven. Alle vrijwilligers werken sámen om een mooi stuk op de planken te zetten. Door die betrokkenheid en fijne sfeer komt er iets heel bijzonders tot stand. Ontroerend om mee te maken. 

Wat valt er dit jaar in Diever te beleven?

Komend jaar is speciaal voor het Shakespeare theater: we vieren het 80-jarig jubileum. In maart spelen we de voorstelling ‘De sterke Wil’. Daar ben ik ook bij betrokken, met een heleboel anderen. Het belooft één en al gekkigheid te worden, dus mensen moeten vooral komen kijken. Daarvoor hoef je niet eens liefhebber te zijn van het toneel van Shakespeare: ik ken iemand die niet van zijn stukken houdt en toch altijd komt. Gewoon omdat het een sprookje is in de bossen van Diever. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.