Afbeelding
Foto: Het Kraggekoor

Het Kraggekoor bezorgt Oekraïense vluchtelingen een bijzondere avond

Cultuur

KAMPERZEEDIJK - Op 18 januari jl heeft Het Kraggekoor uit Belt-Schutsloot een optreden verzorgd aan een groep Oekraïense vluchtelingen in Kamperzeedijk. Het werd een heel bijzondere en emotionele avond.

Het repertoire van Het Kraggekoor bestaat uit (oud) Nederlandse liedjes en hebben een hoog meedein-karakter. Daar deden de Oekraïense gasten dan ook volop aan mee. In Genemuiden worden zo’n 65 vluchtelingen opgevangen, waarvan velen kwamen luisteren. De armen gingen in de lucht en het enthousiasme was groot.

Emotioneel was het moment, dat de accordeonist, Juul Meffort, aan het einde van het optreden zich tot de groep wendde en het Oekraïense volkslied speelde. Vele tranen vloeiden en voor de leden van ons koor was dat een heel mooi, maar ook diep emotioneel moment.

We horen natuurlijk al maanden de berichten van de oorlog in Oekraïne, maar dat is toch altijd ver weg. Midden in de groep mensen die voor het geweld gevlucht zijn en dierbaren hebben moeten achterlaten is de ellende voelbaar. Het Kraggekoor hoopt met het optreden een klein lichtpuntje te hebben gegeven aan deze mensen, die al maanden leven in grote onzekerheid en spanning.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Wethouder Miriam Slomp-Dekkers en Erik Hilbink
Gezamenlijk blijven investeren in een sterke en levendige binnenstad van Steenwijk: Wethouder Miriam Slomp-Dekkers en Erik Hilbink, voorzitter Steenwijk Vestingstad, ondertekenen Uitvoeringsovereenkomst BIZ 2027-2031 Nieuws 16 sep, 10:00
Afbeelding
Volgende week start Nieuw Talent Orkest in Oldemarkt Algemeen 16 sep, 08:48
Wethouder Harmsma overhandigt in 2023 een cheque voor herstel molen
Restauratie Gieterse Koornmeule begint eind september Steenwijkerland 16 sep, 08:00
Afbeelding
Stilstand is geen optie: minister Jaimi van Essen wil natuur en economie in De Wieden in balans brengen Nieuws 16 sep, 07:00
Afbeelding
Vijf vragen aan Adriaan Noordergraaf, schrijver van het boek ‘De profeet die boven kwam drijven’ Cultuur Insta-Dekop 15 sep, 20:36
Afbeelding
Trein raakt materiaal bij Steenwijk: vermoedelijke sabotage aan spoor, ProRail meldt nieuwe verstoringen Update 15 sep, 20:30

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.