
Wethouder Trijn Jongman schenkt ‘Gezicht op de Oosterpoort met molen’ aan Stadsmuseum Steenwijk
CultuurSTEENWIJK - Een historisch schilderij gemaakt door een familielid van de bekende beeldhouwer Hildo Krop is onlangs verhuisd van de directeurskamer van SG Eekeringe naar Stadsmuseum Steenwijk. Dit was een wens van het Stadsmuseum waar SG Eekeringe graag aan wilde meewerken. Op deze manier kan iedereen het schilderij ‘Gezicht op de Oosterpoort met molen’ bewonderen.
Wethouder Trijn Jongman heeft het schilderij overhandigd aan Stadmuseum Steenwijk. De directeur van SG Eekeringe was ook aanwezig bij de overdracht. Net als vertegenwoordigers van Stadsmuseum Steenwijk en Historische Vereniging Steenwijk e.o.
Willem Cordes (1814-1875), de broer van de opa van Hildo Krop, heeft het schilderij gemaakt. Hij was huisschilder van beroep, maar maakte sinds 1836 ook schilderijen van landschappen en stadsgezichten. Het schilderij is omstreeks 1841 gemaakt en is onderdeel van de gemeentelijke kunstcollectie.































