Eljakim van der Sande -
Eljakim van der Sande - Foto: Aangeleverd

‘Kostganger’ van Eljakim van de Sande gaat over de Kop van Overijssel

· leestijd 1 minuut Cultuur

REGIO - Eljakim van de Sande heeft het boek ‘Kostganger’ geschreven. Dit boek speelt zich af in de Kop van Ovijerssel en ligt nu in de winkel.

Sinds Hemelvaartsdag 1973 is niets meer zoals het was. In een afgelegen dorp in het noorden van Nederland lijkt het leven stil te staan. De dagen glijden voorbij in een merkwaardige traagheid, alsof de tijd zijn grip heeft verloren. De bewoners houden zich vast aan betekenisloze routines, terwijl een ongrijpbaar gevoel van leegte als een grauwe sluier over het dorp hangt. Niemand weet waar het vandaan komt. Niemand weet wat het betekent.

Behalve Lenno. Hij voelt het verzet in zich groeien. Hij wil antwoorden. Hij wil weg.
Maar hoe ontsnap je aan een wereld die jouw hele werkelijkheid is geweest?

Kostganger is een melancholische en gelaagde roman, verteld vanuit het perspectief van verschillende dorpsbewoners. Het is een verhaal over een gemeenschap die langzaam desintegreert, over geheimen die zich slechts schoorvoetend openbaren — en over een jongen die zoekt naar een plek om thuis te komen, in een wereld die hem steeds vreemder voorkomt.

Theatertour op Oerol 2025: een groot succes

Tijdens Oerol 2025 bracht Eljakim van de Sande de kleinkunstvoorstelling Kostganger — een programma met liedjes en verhalen rond het personage Lenno, die twijfelt of hij zijn dorp moet verlaten of blijven. Thema’s als vriendschap, afscheid en levenskeuzes vormden de rode draad, verteld vanuit het perspectief van Lenno’s beste vriend.

De voorstelling trok meer dan 800 bezoekers en vormde het slotstuk van Van de Sande’s theatertour. De focus ligt nu volledig op het boek. Veel bezoekers schaften het boek al aan tijdens of na de optredens op Oerol.

Over de auteur

Eljakim van de Sande is schrijver, theatermaker, muzikant en militair. Zijn werk draait om één fundamentele vraag: wat maakt een plek tot een thuis? Waarom blijft het verleden zo onweerstaanbaar roepen? Op de verstilde bodem van Noord-Nederland zoekt hij antwoorden en en vindt misschien vooral meer vragen.

Kostganger is méér dan een boek. Eljakim van de Sande bracht een gelijknamige plaat uit en toert door het hele land met de theatervoorstelling Kostganger — een indringende zoektocht in woord, muziek en beeld naar verbondenheid, vervreemding en de kracht van herinnering.

Meer informatie: www.celsusmusic.com. Het boek ligt landelijk bij grotere boekhandels maar ook bij diverse lokale shops; Primera Noordwolde, Wolvega en Steenwijk, book&gifts Oldemarkt, boekhandel Vledderland en  Boekhandel Groenendijk (Steenwijk).

Kostganger, Eljakim van de Sande, ISBN 9789083503042, hardcover met stofomslag, 112 pagina’s, € 24,95. 


Eljakim van der Sande - - Foto: Aangeleverd

Afbeelding

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Auto vliegt uit de bocht bij afslag Steenwijk-Zuid van de A32 en belandt in de bosjes Met 8 foto’s 12 uur geleden
Afbeelding
Waterschap start droogteblog: Steeds warmer en neerslag blijft uit Algemeen 13 uur geleden
Lilian van Beelen (links) behaalt zilver in de swimsuit-klasse
Steenwijkse Lilian van Beelen maakt sterk debuut op bodybuildingpodium Sport gisteren
Afbeelding
Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval op A32 bij Willemsoord 112 gisteren
Afbeelding
Openluchtspel Havelte klaar voor nieuw speelseizoen vol humor en verrassingen Cultuur 30 apr, 19:08
Het team van Brandweer Vollenhove bij een vorige edtie
Uitdagende brandweerwedstrijden in Vollenhove: Op zaterdag 9 mei is publiek van harte welkom! Steenwijkerland 30 apr, 16:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.