
Het Byzantijns Koor Drenthe geeft concert in Vledder
CultuurVLEDDER - Zondagmiddag 19 oktober a.s. geeft het Byzantijnskoor Drenthe onder leiding van dirigente Julia Zaytseva-Koning een concert in de Johannes de Doperkerk aan het Lustergeonplein in Vledder.
Vóór de pauze worden, in plechtige pij, de prachtige Byzantijnse gezangen ofwel de middeleeuwse heilige (sacrale) gezangen van de christelijke kerken volgens de Oost-Orthodoxe traditie uitgevoerd; o.a. Otsje Nasj.
Na de pauze worden, in Kozakkenkiel, de liederen uit de Oost-Europese volksmuziek ten gehore gebracht; veelal liederen over de liefde en schoonheid van het land; onder andereTrojka potsjtowaja.
Nieuwe liederen
Ook zijn, na het jubileumjaar 2024 nieuwe liederen ingestudeerd. De liederen worden a-capella gezongen. “Mannen, we gaan muziek maken,” zegt de dirigente aan het begin de repetitie, “want a-capella zingen is muziek maken met je stem.” Solist is deze middag Ab Midelbos, bas.
Het koor bestaat uit ongeveer 30 zangers, woonachtig in Drenthe, Friesland en Groningen. Dirigente Julia Zaytseva-Koning werd in 1980 geboren in Kazan, Rusland. Zij begon op zesjarige leeftijd met pianospelen. Haar muzikale droom kwam uit. Ze studeerde in 1999 Cum Laude af aan het Conservatorium in Kazan en vervolgde haar studie in Nederland aan het Prins Claus Conservatorium in Groningen. Daar volgde zij pianolessen bij Tamara Poddubnaya en zanglessen bij de bekende mezzosopraan Marion van den Akker. Zij zal zelf ook solo zingen.
Kaarten
Het concert begint om 15.00 uur. Kerk open 14.30 uur. Toegang, inclusief koffie/thee bij reservering en betaling vóór 17 oktober € 17.00. Aan de kerk € 20.00. Reservering, aan te bevelen in verband met beperkt aantal plaatsen via www.byzantijnskoor-drenthe.nl/reserveren































