Gerrit Knobbe
Gerrit Knobbe Foto: Aangeleverd

Gerrit Knobbe te gast bij de film Rietland in Filmhuis Steenwijk

Cultuur

STEENWIJK – Van rietsnijder tot filmster. Het overkwam de 61-jarige Gerrit Knobbe uit Belt-Schutsloot. ‘De ene dag ben je enkel rietsnijder, de volgende dag ben je hoofdrolspeler in een film die de Nederlandse inzending wordt voor de Oscar-categorie ‘Beste buitenlandse film’. Op woensdag 17 december draait de 2e vertoning van Rietland (uitverkocht) in het Filmhuis in Steenwijk. Voorafgaand gaat de filmraad met Gerrit Knobbe in gesprek over het proces en de bijzondere ervaring voor de rietsnijder uit de Kop van Overijssel. De bezoekers die in het bezit zijn van kaarten worden uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn.

Van rietsnijder tot acteur
De weg naar het witte doek begon met een simpel gesprek. Filmmaker Sven Bresser kwam bij Knobbe langs voor research over het ambacht. “Ik had één keer kort met hem gesproken over hoe ik in dit werk ben beland en hoe het oogstseizoen eruitziet. Kort daarna vroeg hij ineens of ik zelf auditie wilde doen. Hij was op zoek naar iemand die het gebied goed kent. Uiteindelijk besloot ik het te doen, ook al had ik alleen een keer op de basisschool op het toneel gestaan.”

Het avontuur pakte goed uit. “Het was een hele bijzondere ervaring. Even wennen, maar ik heb er geen dag spijt van gehad.” [bron: Hart van Nederland]

Oscar
Er moeten nog een paar hindernissen worden genomen voordat Rietland echt kans maakt op een Oscar. Op 16 december verschijnt eerst de shortlist. Uit die selectie worden op 22 januari de definitieve nominaties bepaald. Staat Rietland dan nog steeds op de lijst? Dan horen de makers tijdens de officiële ceremonie op 15 maart in Hollywood of ze daadwerkelijk met de prijs naar huis gaan.

Aanvang: 20.15 uur. Kijk voor het actuele filmprogramma en kaarten op www.filmhuissteenwijk.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Boerenprotest in de Gieterse gracht: burgemeester ondertekent brief niet Met 13 foto’s 13 uur geleden
Afbeelding
Bibliotheek Sint Jansklooster is vernieuwd Steenwijkerland 14 uur geleden
Afbeelding
Opening cultuurhistorisch ommetje Vledder en presentatie Bruisend Vledder Westerveld 15 uur geleden
Kluitenberg - Sherlock
Symboliek wint met PIÑATA! de Ereprijs van Corso Sint Jansklooster Met Video en 64 foto’s Insta-Dekop 22 uur geleden
Mannenensemble
Nieuw mannenensemble in de Noordoostpolder start project ‘Liedjes van de Zee’ Cultuur 23 uur geleden
Afbeelding
Open Dag en Muziekfestival EiGenwijs: een volle dag genieten bij De Maargies Hoeve Algemeen 21 aug, 19:01
Afbeelding
Klimaatplannen zorgen voor aanhoudende vraag naar technisch personeel in Drenthe Algemeen 21 aug, 19:00
Afbeelding
Fietser overlijdt na val in De Lende bij Oldemarkt 112 21 aug, 17:19
Flyer van de initiatiefnemers
Boeren varen door Giethoorn uit protest tegen stikstofbeleid: burgemeester uitgenodigd om brief te ondertekenen Steenwijkerland 21 aug, 17:11

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.