Laura Mijnders
Laura Mijnders Foto: Aangeleverd

Drie jonge dichters gaan in gesprek met Theo van de Bles

Cultuur

DE BULT - Drie jonge dichters gaan op zondagmiddag 29 maart op Buitengoed Fredeshiem in gesprek met Theo van de Bles. Het gaat om Laura Mijnders, Gertrüd Reinink en Tanja ter brake. Zij zijn in Fredeshiem op uitnodiging van Stichting Mr. J.C. Bloem-Poëzieprijs, waarvan De Bles voorzitter is. Dit is een onderdeel van Schrijversfestival Steenwijk.

Laura Mijnders is bekend om haar poëzie waarin ze thema’s als ongemak en de wereld om haar heen onderzoekt. Haar nieuwste dichtbundel ‘Tussen vreemden’, is in januari 2026 verschenen bij Uitgeverij Passage. Eind 2025 werd bekend dat Laura is geselecteerd voor ‘De Aanzet’, een talenttraject voor makers uit Noord-Nederland. Ze werkt hierbinnen aan haar debuutroman ‘Mistkind’, een verhaal over opgroeien tussen de kroeg en de kerk.

Gertrüd Reinink is momenteel stadsdichter van Zwolle voor de periode 2025–2027. Zij schrijft gedichten over actuele Zwolse gebeurtenissen, die onder meer gepubliceerd worden in weekblad De Swollenaer. In maart 2025 won Gertrüd de 29e editie van de landelijke Willem Wilmink-dichtwedstrijd met een gedicht waarin de zin ‘Ik zou je missen als het mocht’ centraal stond. Gertrüd lijdt aan longcovid, een thema dat zij openlijk deelt om meer begrip te kweken voor de impact van deze aandoening op het dagelijks leven.

Tanja ter Brake is cabaretier, dichter en dagvoorzitter. Tussen januari 2024 en februari 2026 was zij stadsdichter van Amersfoort. Ze toert momenteel met haar eerste avondvullende cabaretvoorstelling genaamd ‘Ruimtevaarder’. Een ‘stand-up spirituality’ met droge humor en poëzie. In 2022 bracht Tanja de dichtbundel ‘Nieuwe Maan’ uit. Binnenkort verschijnt haar tweede bundel. Zij organiseert onder andere het open woordkunstpodium ‘ZEGT HET amersFOORT!’ om nieuw talent in de stad te stimuleren. 

Aanvang: 15.00 uur. Kaarten: www.demeenthe.nl
Informatie: www.schrijversfestival.com

Gertrüd Reinink
Tanja ter Brake
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Recordaantal teams bij Jan Brassientoernooi: met voor het eerst een vrouwenpoule Sport 18 uur geleden
Kees Posthumus
De Bijbel Gezongen - een verrassende muzikale voorstelling in Blokzijl Steenwijkerland 19 uur geleden
Wond'r met Wonderlijke crash in Utopia
Tradities blijven van grote waarde bij vernieuwde Gondelvaart Giethoorn 2026 Steenwijkerland 21 uur geleden
Afbeelding
Vierde editie Restaurant Misverstand bij De Otterskooi Steenwijkerland 16 mei, 15:49
Afbeelding
Storytelling Festival in Vledderveen: leren werken met je eigen ‘interne Google Maps’ Westerveld 16 mei, 14:00
Voedseltuin Frederiksoord
Ontdek de tuin met je mobiel: Ben je benieuwd wat er allemaal groeit en bloeit in je tuin? Westerveld 16 mei, 12:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.