Charl zingt Shaffy
Charl zingt Shaffy Foto: William Rutten

Humor, verwondering en livemuziek vullen Rabo Theater De Meenthe

· leestijd 2 minuten Cultuur

STEENWIJK – Rabo Theater De Meenthe zorgt voor een afwisselend programma. Op donderdag 1 oktober staat de humoristische en inspirerende theatershow Opvoeden, hoe dan…!? op het programma. Charl zingt Shaffy is te zien op vrijdag 2 oktober. Een dag later neemt Ons genoegen Blokzijl het publiek mee in Alice in Wonderland naar een wereld waar niets is wat het lijkt, terwijl Tineke Schouten diezelfde avond op zoek gaat naar het geheim van de eeuwige jeugd. Vocal group In Between, Pop in de Kop en het Noordwoldiger Accordeon Orkest zorgen zondag 4 oktober voor een middag vol muziek tijdens het Zang Matinee. Op maandag 5 oktober klinkt de muziek van Dire Straits, gebracht door dIRE sTRATS, de meest geboekte Dire Straits-tributeband van Europa.

Opvoeden, hoe dan…!?
In deze humoristische en inspirerende theatershow nemen Marieke van Ginneken en Ilse van den Heuvel, bekend van de populaire Geweldloze Podcast, het publiek mee in de wereld van Verbindend Gezag en Geweldloos Verzet. Dat doen ze niet met droge theorie, maar met herkenbare situaties, rake inzichten en een flinke dosis zelfspot.

Tijdens deze avond krijgen bezoekers ongevraagd advies, ontdekken ze waarom straffen en belonen vaak niet werkt en leren ze hoe ze als opvoeder stevig in hun schoenen blijven staan, zonder verbinding te verliezen. Opvoeden, hoe dan…!? is te zien op donderdag 1 oktober, aanvang 20.00 uur.

Charl zingt Shaffy
Met zijn vertolking van het iconische nummer Laat me blies Charl Delemarre de jury van het populaire tv-programma The Tribute Battle of the Bands omver.
In deze voorstelling brengt Charl een indrukwekkend eerbetoon aan Ramses Shaffy. Samen met zijn band weet hij Shaffy’s muziek op een persoonlijke en integere manier over te brengen, waarbij emotie, intensiteit en authenticiteit centraal staan. Zijn diepe verbondenheid met Shaffy’s werk is voelbaar in iedere uitvoering en voegt een diepe persoonlijke laag toe. Charl zingt Shaffy is te zien op vrijdag 2 oktober, aanvang 20.00 uur. De laatste kaarten zijn beschikbaar.

Alice in Wonderland - Ons genoegen Blokzijl
Alice valt in een konijnenhol vol vragen, raadselachtige figuren en verwarrende logica. Maar achter de chaos schuilt een zoektocht naar identiteit, herinnering en thuiskomen.

Deze voorstelling is een ode aan het verdwalen, aan het zoeken zonder kaart, aan het durven twijfelen. Alice ontmoet onder andere pratende bloemen, filosofische rupsen, een koningin met een moordende woede en een ridder met een bijenkorf op zijn paard. Elk personage is een spiegel, een vraag, een gedachte en soms een lach. Wat begint als een droom, eindigt als een ontwaken. Of misschien is het andersom. Want in Wonderland is niets wat het lijkt en alles wat lijkt is niets. Deze voorstelling is te zien op zaterdag 3 oktober, aanvang 15.00 of 20.00 uur.

Tineke Schouten
Tineke Schouten is de pensioenleeftijd ruim gepasseerd, maar staat avond aan avond voor uitverkochte zalen. Tijdens het rennen en vliegen vraagt ze zich af hoe zij haar show volhoudt. Achter de geraniums is niks voor haar. Maar ja, erachter vandaan komen wordt steeds moeilijker. Dus gaat Tineke op zoek naar het geheim van de eeuwige jeugd. Tineke Schouten is te zien op zaterdag 3 oktober, aanvang 20.00 uur. Deze voorstelling is uitverkocht.

Zang Matinee
Vocal group In Between, Pop in de Kop en het Noordwoldiger Accordeon Orkest nemen het publiek mee in het plezier van samen muziek maken, ieder op hun eigen manier.

Het Noordwoldiger Accordeon Orkest bestaat al ruim 30 jaar en brengt een gevarieerd programma met herkenbare muziek en zang. Pop in de Kop uit Oldemarkt is een swingend popkoor dat al ruim 10 jaar bestaat en zowel oude als nieuwe popmuziek zingt, aangevuld met bekende songs uit films. Vocal Group In Between bestaat bijna 10 jaar en is een enthousiaste groep 50-plussers die meerstemmige songs uit de jaren 60 en 70 ten gehore brengt. Zing mee tijdens het Zang Matinee op zondag 4 oktober, aanvang 15.00 uur.

dIRE sTRATS
Beleef de meest geboekte Dire Straits-tributeband van Europa live. Door hun enorme veelzijdigheid wordt een liveprogramma gecreëerd voor zowel doorgewinterde kenners als nieuwe fans. De klassiekers Walk of Life, Sultans of Swing en Brothers in Arms vormen een vast onderdeel van het tot in detail uitgewerkte programma.

Geen hulpmiddelen, geen trucs maar met individualiteit, muzikaal gevoel, nauwkeurig solospel en de juiste “klik” met het publiek hebben zij de podia én de harten van de fans de afgelopen jaren stormenderhand veroverd. dIRE sTRATS is te beleven op maandag 5 oktober, aanvang 20.00 uur. De laatste kaarten zijn nog beschikbaar.

Kijk voor het volledige programma en tickets op www.demeenthe.nl.

Marieke van Ginneken en Ilse van den Heuvel spelen Opvoeden, hoe dan?
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.