Afbeelding
Foto: Pixabay

Deze flitspalen in Flevoland hebben de meeste snelrijders geflitst: Pas op in Noordoostpolder!

· leestijd 1 minuut Noordoostpolder

FLEVOLAND - In de eerste acht maanden van het jaar zijn er in Flevoland al ruim 50.000 te hard rijdende bestuurders geflitst. De meest effectieve flitspaal staat in Lelystad. De flitser langs de Larserdreef heeft in 2024 al ruim 8.800 boetes uitgeschreven. Drie daarvan uit de top 10 staan in de gemeente Noordoostpolder. Ook in Almere en Zeewolde kun je beter niet te hard rijden, zo blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van het CJIB.

“Sinds november 2022 zet het OM flexibele flitsers in tegen snelrijden. Deze strategisch geplaatste palen wisselen regelmatig van locatie, waardoor het voor bestuurders lastig is om te voorspellen waar ze zich bevinden. Dit maakt flexflitsers een stuk effectiever dan vaste flitspalen: per locatie leggen ze gemiddeld twee keer zoveel snelheidsovertreders vast”, zegt autoexpert Menno Dijcks van Independer uit.

Meest effectieve flitspalen van Flevoland

De vaste flitspaal langs de Larserdreef richting het centrum van Lelystad blijkt dit jaar het meest effectief. Van januari tot en met augustus heeft deze flitser ruim 8.800 snelheidsboetes opgeleverd. Ook op de Oostvaardersdijk in Almere worden veel mensen beboet voor snelrijden. De top 10 meest actieve flitspalen in Flevoland is als volgt:

  • Lelystad, Larsersdreef (vaste flitspaal): 8.877 boetes
  • Almere, Oostvaardersdreef (flexibele flitspaal): 5.161 boetes
  • Almere, Steigerdreef richting A6 (vaste flitspaal): 4.882 boetes
  • Zeewolde, N305 kruising ganzenweg richting biddinghuizen (vaste flitspaal): 4.067 boetes
  • Noordoostpolder, N352 Schokkerringweg(flexibele flitspaal): 3.278 boetes
  • Noordoostpolder, N331 (flexibele flitspaal): 2.911 boetes
  • Almere, S103 kruising Hitchcocklaan (vaste flitspaal): 2.659 boetes
  • Zeewolde, Gooiseweg kruising Larserweg richting Biddinghuizen (vaste flitspaal): 2.564 boetes
  • Dronten, N309 (flexibele flitspaal): 2.224 boetes
  • Noordoostpolder, N352 Zuiderringweg (flexibele flitspaal): 2.197 boetes

Hier rijden de grootste wegpiraten

Weggebruikers die vorig jaar in Flevoland zijn geflitst, reden gemiddeld 9,2 kilometer per uur te hard. Dit is harder dan de landelijke gemiddelde snelheidsoverschrijding van 8,2 kilometer per uur.

Wel zijn er grote gemeentelijke uitschieters. Zo gaat het in Dronten zelfs om een gemiddelde snelheidsovertreding van 9,7 kilometer per uur. Ook in Lelystad en Zeewolde rijden de beboete bestuurders veel harder dan gemiddeld: 9,4 km per uur te snel.

Zie: complete onderzoek.

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Filatelistenvereniging IJsselham houdt laatste clubbijeenkomst van het seizoen Algemeen 10 uur geleden
Afbeelding
Zes noordelijke parken vierden de Dag van het Nationale Park Algemeen 12 uur geleden
VV Steenwijk Oldstars doet mee aan de pilot
KNVB test walking football bij Vitesse’63 in Koekange, bondscoach Van Breukelen geeft aftrap Sport gisteren
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 8 mei, 12:00
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 8 mei, 10:03
Afbeelding
Oldtimerfestival Vollenhove dit jaar op zaterdag 16 mei Algemeen Insta-Dekop 8 mei, 10:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.