Afbeelding
Foto: Hilda Knol

Marchel Tissingh is begonnen aan zijn pelgrimstocht op de fiets naar Santiago de Compostella

· leestijd 1 minuut Sport

STEENWIJK - Marchel Tissingh (61) uit Tuk is vanochtend vanaf de Grote Kerk vertrokken voor een pelgrimstocht op de fiets naar Santiago de Compostella in Noord-Spanje en weer terug naar Tuk. Deze uitdaging, die ongeveer vijf maanden gaat duren, koppelt hij aan een inzamelingsactie voor het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). 

Familie, vrienden, wielermaatjes en wethouder Marcel Scheringa zwaaien Tissingh vanmorgen uit voor zijn eerste etappe naar Deventer. Zijn vrouw Geertje vergezelt hem de eerste vier etappes tot aan Maastricht, waar hij dinsdag 2 mei hoopt aan te komen. Een groepje met nog zes anderen, waaronder fietsclubgenoten van RTV Steenwijk Meine Buitenhuis en André Nijenhuis, fietst mee naar Hasselt. Daarvoor nog zet Scheringa in de Grote of Sint Clemens Kerk het eerste stempel in het fietsboekje van Tissingh. “Ik wens je een veilige en bijzondere reis en hoop dat je veel geld op mag halen,” spreekt de wethouder hem toe. Zijn doel is om € 5.000 op te halen voor KWF. Nog voordat hij een kilometer heeft gefietst, is er al € 1.841 binnen bij de inzamelingsactie die hij StClemens2StJacobus heeft genoemd. 


Wethouder Marcel Scheringa zet het eerste stempel - Foto: Hilda Knol

Wind mee

Tissingh blaast op zijn reddingsfluitje om een laatste woordje tot de circa dertig aanwezigen te richten. “Ik heb nog nooit zoveel mensen op mijn verjaardag gehad,” zegt hij zichtbaar ontroerd. Hij vertelt dat hij 4,5 tot 5 maanden weg zal blijven. “Het begin is goed, want ik heb straks richting Zuidveen de wind mee.” 

Even later stapt hij op zijn zwarte tourfiets Koga Miyata met daarachter een aanhanger. Hierin heeft hij zijn tent, slaapzak en stoeltje opgeborgen. De andere spullen heeft hij in fietstassen gepakt. In totaal neemt hij een kleine 40 kilo mee aan bagage. Daarmee door Nederland fietsen zal geen probleem zijn. De eerste serieuze testcase dient zich aan na Maastricht als de Ardennen opdoemen. 

Tissingh houdt een blog bij op Sint Clemens 2 Sint Jacobus (clemens2jacobus.blogspot.com). Doneren kan op: KWF Kankerbestrijding - StClemens 2 StJacobus 


Bijschrift - Marchel Tissingh fietst voor het KWF Foto: Hilda Knol

De eerste meters op weg naar Santiago de Compostella
Wethouder Marcel Scheringa zet het eerste stempel
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Per boot van restaurant naar restaurant
Streekdiner ‘Lente in de Kop’ smaakt naar meer Lezersnieuws Ingezonden 6 uur geleden
Afbeelding
Tulpenfestival Noordoostpolder onder leiding van nieuw bestuur groot succes Noordoostpolder 7 uur geleden
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 9 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 11 uur geleden
Afbeelding
Oldtimerfestival Vollenhove dit jaar op zaterdag 16 mei Algemeen 11 uur geleden
Preview-avond
Theaterseizoen 2026/2027 verkoop De Meenthe gaat van start op woensdag 20 mei Cultuur 12 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.