Albert Kooistra van Land Transport
Albert Kooistra van Land Transport Foto: Aangeleverd

Eerste divisionist Land Transport worstelt maar komt niet boven

· leestijd 1 minuut Sport

STEENWIJK - Ook al doen de spelers van Driebandenteam Land Transport hun stinkende best, het blijft maar tobben in de competitie Eerste Divisie Driebanden groot. het team van Biljartvereniging Steenwijk heeft het dit keer moeten afleggen tegen Café de Kuul/Royal Pro uit Huissen. De wedstrijd werd zaterdagmiddag, 15 februari gespeeld in clublokaal François Mingaud. Voor Land Transport mochten Albert Kooistra, Hylke Bandstra, Edwin Zweers en Gert-Jan van der Veen aantreden.          

Edwin Zweers begon goed in zijn partij tegen John van Essen. In beurt 15 had hij al een voorsprong van 19 tegen 5 opgebouwd. Van Essen kwam echter steeds dichterbij en kwam in beurt 26 gelijk: 24-24. In het verdere verloop van de partij wist de Huissenaar voldoende afstand te nemen en in beurt 39 besliste hij de partij in zijn voordeel: 26-35. 

Hylke Bandstra en Mike Nijman maakten er een aantrekkelijke en spannende partij van. Het was de hele wedstrijd stuivertje wisselen. Nijman bleek uiteindelijk over de beste papieren te beschikken en eindigde in beurt 38: 29-35. 

In het begin van zijn partij tegen Eddy Willems wist Gert-Jan van der Veen een ruime voorsprong op te bouwen. In beurt 21 was het 25 tegen 14. Langzamerhand kwam Willemsen dichterbij. In beurt 44 eindigde Van der Veen als eerste. Echter in de gelijkmakende beurt wist de man uit Huissen alsnog een gelijkspel af te dwingen.

De beste prestatie van de middag kwam op naam van Albert Kooistra. Hij wist de eer voor Land Transport te redden door de matig spelende Jordy de Kruijf de gehele partij voor te blijven. Met gedegen en uitstekend spel kwam Kooista na 32 beurten als eerste over de eindstreep, uitslag 40-28.                                                                                                                                     

De uitslag

Land Transport: Matchpunten: 3, teammoyenne %: 90,000, teammoyenne: 0,882                       

Burgmans Biljarts: Matchpunten: 5, teammoyenne %: 92,000, teammoyenne: 0,901        

Hoogste persoonlijk moyenne: Albert Kooistra, Land Transport: 1,250

Hoogste serie: Gert-Jan van der Veen, Land Transport en Mike Nijman, Café de Kuul/Royal Pro: 7

Na competitieronde 16 staat Land Transport op de twaalfde en laatste plaats met 5 punten achterstand op Pool & Dart Centre, Den Helder op plaats 11.

Door Henk van Veen 

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Gedenkmonument van Johannes Post bij de kazerne
Koninklijke Landmacht herdenkt verzetshelden Johannes en Dien Post Westerveld 12 uur geleden
Afbeelding
Vijf vragen aan Anja Verbers, schrijver van het pas verschenen boek ‘Pingoruïnes’ Cultuur 14 uur geleden
Afbeelding
Bierfestival bij Burcht van Kuinre afgelast: werkgroep werkt aan Kuunderburchtbier Steenwijkerland 15 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.