
Schoolkorfbal bij Noveas in Steenwijk trekt een recordaantal van 28 teams: Clausschool en het Kompas winnen
· leestijd 1 minuut SportSTEENWIJK - Gejuich stijgt op. Handjes de lucht in, en bekers worden omhoog gestoken. Het elfde schoolkorfbaltoernooi bij Noveas kreeg woensdag in het Kompas bij groep 5 en 6 en Clausschool 7 en 8 twee sterke winnaars. Er was sprake van een recordaantal van 28 teams. Deze teams waren afkomstig van zeven scholen, en die kwamen deze keer allemaal uit Steenwijk. De finales verliepen bijzonder spannend. “Trotse en sterke winnaars, allemaal gefeliciteerd”, zo sprak voorzitter Dick Mintjes van de korfbalclub.
Wegwijzer nam in de finale tegen Clausschool twee keer een voorsprong, 1-0 en 2-1. Daarna kantelde de partij die door Clausschool met 2-4 gewonnen werd. Wegwijzer kwam met een ‘gelukje’ in de finale. In de halve finale tegen Beatrixschool gaven strafworpen de doorslag. En die nam Wegwijzer beter. Bij de jongere jeugd, groep 5 en 6, moest er in de finale een verlenging aan te pas komen. Na 1-1, versloeg het Kompas in de extra tijd van vijf minuten Clemensschool met 2-1. Bij 2-1 stormde de feestende jeugd van het Kompas het veld al op, maar de resterende twee minuten moesten nog wel uitgespeeld worden.
“We gaven 61 clinics”
Het complex trok een volle bak aan jonge sporters en publiek. ‘‘We hebben 61 clinics gegeven op alle scholen van Steenwijkerland om korfbal tijdens de gymles te promoten. Dat hebben we met twintig vrijwilligers gedaan”, aldus clubman Peter van der Terp. Ondanks dat de club Noveas meelift op het succes van het schoolkorfbal is het aantal leden na een jarenlange stijging lichtjes gedaald. ‘‘Onze club zat rond 150 leden, vooral jeugd. Dat is iets minder geworden, we zullen nu nipt boven 125 zitten”, zo vervolgt Van der Terp. Deze keer alleen scholen uit Steenwijk? “Klopt, Giethoorn heeft wegens omstandigheden afgezegd. Andere scholen hebben mogelijk problemen met vervoer, begeleiding of schoolreisjes. Al heb ik ook mensen van scholen gesproken die niet op de hoogte waren van het toernooi. Dat is wel raar, want als vereniging hebben we alle scholen uitvoerig geïnformeerd. Daar moet dan intern met de communicatie iets misgegaan zijn”, vertelt p.r.-vrouw Margreet Jansma van Noveas. “Je geeft scholen een mogelijkheid om de kinderen te laten bewegen. Zo’n kans zou ik altijd aangrijpen”, vult Van der Terp aan. De clubmensen prijzen het mooie weer. “Dat hebben we hier altijd op het toernooi. Maar laten we dat vooral niet hardop zeggen, want dan gaat het een keer fout”, zo wordt er lachend opgemerkt. Op woensdagmiddag 11 juni is er bij Noveas nog het schoolkorfbaltoernooi voor de groepen 3 en 4.
Door Don van der Veen







































