
Auto Veld Steenwijk 1 naar winst op sterker geacht DOS Hattem 3
SportSTEENWIJK - Auto Veld Steenwijk 1, uitkomend in de Libre klein-competitie C1, heeft in een spannende thuiswedstrijd een knappe overwinning behaald tegen het sterker geachte DOS Hattem 3; de wedstrijd werd dinsdagavond, 13 januari gespeeld in clubgebouw François Mingaud van Biljartvereniging Steenwijk. Voor Auto Veld Steenwijk 1 speelden Jan Westerbeek, Frank Stoelwinder en Henk Snijder.
Oudgediende Henk Snijder had in zijn partij tegen Sasja Schinkel 24 beurten nodig om zijn 80 caramboles vol te maken; Schinkel bleef op 71 van de 100 steken, uitslag: 80-71.
Hasselter Benni Kouwen, naast het Zwarte Water uit Genemuiden ook spelend voor DOS Hattem, was weer duidelijk de meerdere van zijn eeuwige rivaal Frank Stoelwinder; de Steenwijker had slechts 28 van zijn 80 caramboles gemaakt toen een uitstekend spelende Kouwen reeds in beurt 13 de 100 caramboles vol maakte, score: 28-100.
Een eveneens uitstekend spelende Jan Westerbeek had slechts 18 beurten nodig om zijn 200 caramboles te maken en Bernard Gorter te verslaan; de speler van DOS Hattem kwam niet verder dan 121 van zijn 180 te maken caramboles, het werd 200-121.
Einduitslag
Auto Veld Steenwijk 1: 27 matchpunten, teammoyenne: 5,600, moyenne %: 85,555
De Trefkoele 1: 25 matchpunten, teammoyenne: 5,309, moyenne %: 76,842
Hoogste serie: Jan Westerbeek, Auto Veld Steenwijk 1: 43
Hoogste persoonlijk moyenne: Benni Kouwen, DOS Hattem 3: 7,692
Na deze wedstrijd gaat DOS Hattem 3 aan kop met 15 punten voorsprong op nummer 2: De IJssel 1 uit Kampen en 17 punten voorsprong op nummer 3: HBC 1 uit Hoogeveen. Auto Veld Steenwijk 1 moet het voorlopig doen met plaats 10; de achterstand op de koploper bedraagt 65 punten.
Henk van Veen































