Twan Smits (rechts) op het erepodium
Twan Smits (rechts) op het erepodium Foto: AbalaGP

Motorcoureur Twan Smits uit Steenwijk behaalt dubbel podium in Euro Moto Superbike in Most

· leestijd 1 minuut Sport

TSJECHIË - De derde ronde van de EuroMoto Superbike wegrace competitie werd afgelopen weekend verreden op het circuit van Most in Tsjechië. Net als in Nederland was het ook daar heet zomerweer, de races zouden zondag onder een record hitte worden verreden. Voor Twan Smits vormde de extreme hitte echter geen belemmering om beide races knap als derde te eindigen.

Al in de trainingen op vrijdag en zaterdag toonde Smits in vorm te zijn en reed hij voortdurend top drie tijden. De kwalificatie begon echter lastig en lang leek de derde startrij het hoogst haalbare. In de laatste minuten wist Smits een derde tijd neer te zetten en verzekerde zich daarmee van de eerste startrij voor de wedstrijden op zondag.

Tropische hitte

De eerste race werd op zondagochtend verreden onder een tropische hitte. Met een uitstekende start pakte Smits de koppositie en hield deze enkele ronden vast. In de vierde ronde werd Smits ingehaald door de latere winnaar Tulovic, kort daarna gevolgd door Schrötter en Alt. In de ronden daarna vocht Smits lang met Finsterbush, verloor zijn vierde plaats maar wist in de laatste ronde Finsterbush weer in te halen en als vierde te finishen. Na afloop van de race kreeg Smits de derde plaats toegewezen omdat de eerder als derde geëindigde Schrötter een tijdstraf kreeg opgelegd.

De tweede race vond op het heetst van de dag plaats. De volle zon joeg de buiten temperatuur op naar ruim 40 graden, de asfalttemperatuur was hoger dan 70 graden. Het deerde Smits niet, hij reed direct naar de derde positie en hield deze positie de hele race vast. Koplopers Tulovic en Alt waren te snel voor Smits die zelf weer weg wist te rijden van de rest van het veld. Met constant sterk rijden kwam Smits als derde over de finish.

Meestrijden met de kopgroep

Twan Smits: “De extreme hitte maakte het zwaar om te rijden, gelukkig kon ik beter dan verwacht mee omgaan. Mijn tempo was vanaf het begin goed, maar het gevoel in de voorkant was door de hitte even niet geweldig waardoor ik de koppositie verloor. Hoewel ik kleine foutjes heb gemaakt, ben ik erg tevreden omdat ik mee kan strijden met de kopgroep.

In race 2 heb ik mijn rijstijl iets aangepast waardoor de voorband meer grip bleef houden. De beide koplopers waren te snel voor mij, op mijn beurt kon ik wegrijden van mijn achtervolgers. We leren de motor steeds kennen en elke keer weer progressie te boeken.”

Vijfde plaats in kampioenschap

Met twee derde plaatsen scoort Smits kostbare punten voor het kampioenschap waar hij de vijfde plaats bezet. Veel tijd om te genieten is er niet voor Smits, hij is inmiddels afgereisd naar Japan waar hij zaterdag met het team Yamaha Motobox Kremer deelneemt aan de Suzuka 8 uurs endurance race.

Twan Smits
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.