
Maartjestuin luidt nieuw seizoen in met nog meer kunstwerken
· leestijd 1 minuut SteenwijkerlandEESVEEN - Marjon van Berkel beschouwt het evenement ‘Genieten om de Hoek’ als de start van het seizoen van haar Maartjestuin. Dat is op zaterdag 11 april, waarop alle inwoners van Steenwijkerland 50 activiteiten en belevenissen gratis kunnen bezoeken. “Ik leg nu meer de nadruk op de kunstwerken.”
In de tuin, het theehuis en in haar eigen woonkamer annex ontmoetingsruimte, overal zie je kunstwerken. Marjon begint haar rondleiding in het theehuis. “Tot oktober hangen hier schilderijen van Bernadien Hubbers” vertelt ze. Daartussen zie je glaswerk van Henk van der Vegt, Adriaan Buiks en Kees Hoogma. De windgongen van oude lepeltjes en theepotten zijn van Caroline Laurense en de beeldhouwwerken van Trudy Steegh. Zij plaatst nog vier grote werken in de tuin.
Kunstwandelroute
In de tuin, rondom het pas gemaaide gazon, de buxus en de zonnebloemen die net hun kopjes boven de grond uitsteken, laat Van Berkel nog meer kunst zien. Ze wijst naar de vogeltjes, huisjes en dikke dames van Trees Teijema, die al met kunstpensioen is, maar nog wel af en toe werk maakt voor de Maartjestuin. Over de glazen bloemen van Annette Kiewiet zegt Van Berkel: “Deze kunst past hier mooi en gaat op in de tuin. Die tuin blijft de hoofdmoot, maar de kunst kan iets toevoegen.”
Keramieken vogels van Geo Hultink
Nieuw dit jaar zijn de keramieken vogels van pottenbakker Geo Hultink uit De Klosse. Jeanette Steijn uit De Bult bracht haar met bloemen beschilderde houten panelen. En Joop van Ulden uit Brummen voegde daar zijn keramieken huisjes met een ludieke twist aan toe. Bij de entree van de tuin vallen de paarden van hard kunststof van Aly Kalverda op. Populair zijn ook de keramieken papaverbollen en klokjes van Roelanda Bonder. Jaap Smit leverde kunstwerken van cortenstaal en Ton van Sprang abstracte torso’s.
Kunstwandelroute
Om al dat moois goed te kunnen bekijken heeft de eigenaresse een kunstwandelroute aangelegd. “Als je de roomwitte pijlen volgt, kom je ook langs de boomsingel en de spectaculaire rozenwand” legt Marjon uit. Een tuinman is bezig om de bestrating te vervangen door authentieke waaltjes met plek voor 12 parkeerplekken. “Welkom,” nodigt Marjon alvast uit. Ook op 11 april, als om 14.00 uur dichter en harpist Rudolf Terlingen een voorstelling komt geven.



























