Afbeelding
Foto: PNN

Update: Met zes foto’s: Trein verliest pantograaf, geen treinen tussen Meppel en Steenwijk

112

STEENWIJK - Door een defecte bovenleiding reden er op dinsdag 21 november geen treinen tussen Meppel en Steenwijk. De NS zet bussen in. 

Tussen Meppel en Steenwijk stond een ICNG stil. Dit is een Intercity Nieuwe Generatie, de nieuwste trein van de NS. Hiervan is de pantograaf (stroomafnemer) afgebroken. Deze lag een tijd op het spoor. De pantograaf heeft de bovenleiding beschadigd. Ook was er een storing bij de overweg. 

Tijdens het incident heeft er een vlamboog plaatsgevonden. Dit wordt ook wel elektrisch boog of lichtboog genoemd. Er word nog onderzoek gedaan naar de storing en de oorzaak.

De herstelwerkzaamheden hebben de hele dag geduurd. De bussen vertrokken in Meppel vanaf de voorzijde van het station en in Steenwijk vanaf het Stationsplein. De extra reisduur was meer dan 60 minuten.

De pantograaf ligt op het spoor
Afbeelding
De stilstaande trein
Storing bij de overweg
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Tulpenfestival Noordoostpolder onder leiding van nieuw bestuur groot succes Noordoostpolder 4 uur geleden
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 6 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 8 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.