Oksen en Angoan
Oksen en Angoan Foto: Aangeleverd

RTV Oost zet op DialectDinsdag de streektaal in het zonnetje

Algemeen

In maart geeft RTV Oost de streektaal en streekcultuur extra aandacht op de DialectDinsdag. Overijssel kent grofweg drie dialecten: Sallands, Twents en Noordwest-Overijssels. Elke dinsdag staat één dialect centraal op radio, televisie en online. Ook zie je de tv-serie Øsen en Angoan waarin 70 jaar boerenleven voorbij komt. Eén van de hoofdrollen wordt gespeeld door Esther ter Horst, bekend als Monkie uit Van Jonge Leu en Oale Groond. De eerste aflevering zie je aan de vooravond van de dialectmaand, op dinsdag 28 februari vanaf 17.30 uur.

Øsen en Angoan
Øsen en Angoan is een 5-delige serie van het gelijknamige openlucht muziektheater waarin zeventig jaar plattelandsleven voorbij komt. De vier generaties van de boerenfamilie Gunnewiek en de familie Brink, uitbaters van een plattelandscafé staan symbool voor Øsen (zwoegen en hard werken) en Angoan (feesten en plezier maken). Van de ruilverkaveling in de jaren vijftig tot de stikstofcrisis van nu, alles komt aan bod. Vier live bands spelen de hits van toen en nu. De muziek is een feest der herkenning en met 10 liedjes van Normaal is het ook meteen een ode aan deze boerenrockband. 

Dialecten
Op dinsdag 7 maart staat het Sallands in de schijnwerpers, dinsdag 14 maart het Twents, dinsdag 21 maart is het Noordwest-Overijssels aan de beurt en op dinsdag 28 maart komen alle dialecten nog één maal voorbij op radio, televisie en online. Besteed jij ook extra aandacht aan streektaal en streekcultuur deze maand? Laat het ons weten via WhatsApp 06 - 4567 1 33 1.

Alle informatie over Maart Dialectmaand vind je op rtvoost.nl/dialectmaand. Øsen en Angoan zie je vanaf dinsdag 28 februari wekelijks om 17.30 uur en wordt elk uur én op zaterdag herhaald. Aflevering gemist? Terugkijken kan op rtvoost.nl. 

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Bekijk nu de nieuwste vacatures op www.brugmediawerkt.nl Algemeen 1 uur geleden
Afbeelding
1000 bezoekers ontdekten al ‘Tussen Nu en Nergens’ – vier kunstenaars laten zien hoe verrassend verschillend kunst kan zijn Cultuur 3 uur geleden
Bouwgroep The Next in 2025
Corso Sint Jansklooster opnieuw volop in landelijke media Steenwijkerland 5 uur geleden
Ter Plekke vanuit Bezoekerscentrum De Wieden
Volle bak bij bezoekerscentrum De Wieden tijdens radio-uitzending Ter Plekke Lezersnieuws Ingezonden 17 aug, 14:35
Afbeelding
Hollands Venetië Tocht groot succes: Recordaantal van 1.100 fietsers trapt € 11.750 bijeen voor De Groene Wensboot Met 8 foto’s Insta-Dekop 17 aug, 12:40
Afbeelding
Oude petgaten in De Wieden krijgen nieuw leven Algemeen 17 aug, 12:35

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.