
Weer een geslaagde Atelierroute Weerribben-Wieden
· leestijd 1 minuut CultuurSTEENWIJKERLAND - Afgelopen weekend vond de 15e Atelierroute Weerribben- Wieden plaats. De organisatie spreekt van weer en geslaagd weekend.
Opening op vrijdagavond
Op vrijdagavond 2 oktober vond de officiële start van de route en de overzichtsexpositie in het Kulturhus in Giethoorn plaats. Namens de organiserende Kunstkring Steenwijkerland mocht Harm Visserman de heer Steven Bunt, wethouder kunst en cultuur van de gemeente Steenwijkerland, en de genodigden verwelkomen.
De wethouder het woord liet in zijn openingstoespraak weten het een eer te vinden de Atelierroute Weerribben-Wieden als pas aangetreden wethouder kunst en cultuur te mogen openen. Hij had in een rondgang langs alle kunst al gezien dat er een grote veelzijdigheid en diversiteit bij de kunstenaars is. Hierna konden de aanwezigen de overzichtsexpositie bekijken.
Zaterdag en zondag
Het mooie weer heeft er wellicht aan bijgedragen dat de deelnemende kunstenaars over het algemeen meer bezoekers dan vorig jaar konden verwelkomen. Dit was ook de conclusie in het Kulturhus. Met 300 bezoekers 50, meer dan vorig jaar. Op veel plaatsen kwamen de bezoekers meer op de fiets dan met de auto. Dit in tegenstelling tot de winderige atelierroute van vorig jaar.
Dit jaar konden bezoekers bij de deelnemers met hun mobiele telefoon via een QR code een vragenlijstje invullen met naam, telefoonnummer en e-mailadres. Uit de ingevulde gegevens wordt via loting een bezoeker de gelukkige winnaar van een prijs van € 250 te besteden bij een van de deelnemende kunstenaars. De e-mailadressen worden gebruikt om de volgende atelierroute aan te kondigen.
De kunstenaars vinden in het bijzonder de gesprekken en contacten het mooiste van zo’n weekend. Maar er zijn ook vele kunstwerken verkocht en zelfs contacten gelegd voor nieuwe exposities.
De overzichtsexpositie kan tot 29 oktober worden bezocht tijdens de openingsuren van het Kulturhus.

































