Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Bewoners van Steenwijkerland zamelen ruim 1,6 miljoen Douwe Egberts-punten in voor Voedselbank

· leestijd 1 minuut Algemeen

STEENWIJKERLAND – In december 2024 vond de dertiende editie plaats van de Douwe Egberts-punteninzameling in de gemeente Steenwijkerland. Deze actie wordt om het jaar georganiseerd, zodat inwoners voldoende tijd hebben om punten te sparen. Dankzij de inzet van de gemeenschap en vrijwilligers werden dit jaar 1.614.023 Douwe Egberts-punten verzameld. “Dit indrukwekkende aantal is goed voor 2522 pakken Douwe Egberts-koffie, die worden gedoneerd aan de voedselbanken in Steenwijkerland”, aldus de organisatie.

Deze landelijke actie wordt in onze gemeente mogelijk gemaakt door de inzet van serviceclubs Lions Club Steenwijkerland en de Odd Fellows van de Ankerloge uit Steenwijk, die al jaren de handen ineenslaan om alles in goede banen te leiden. Het tellen van de punten is een arbeidsintensief proces, maar dankzij de vrijwillige leden is het resultaat wederom fenomenaal. “Het is prachtig om te zien hoe de inwoners van Steenwijkerland ook deze editie weer massaal hebben bijgedragen aan deze actie,” aldus de organisatie. “Dankzij hun vrijgevigheid kunnen we de voedselbanken voorzien van een essentieel product: koffie. We bedanken iedereen die Douwe Egberts-punten heeft gedoneerd.”

De organisatie vermoedt dat het hoge aantal ingezamelde punten mede te danken is aan het feit dat waardezegels door het faillissement van Blokker niet langer in hun winkels kunnen worden ingeleverd. Dit kan inwoners hebben gestimuleerd om hun Douwe Egberts-punten via deze actie een nuttige bestemming te geven.

“Deze saamhorigheid is van groot belang voor de gemeenschap. Iedereen kan immers in een situatie terechtkomen waarin het allemaal even niet zo makkelijk is. Juist op zulke momenten is het fijn om je wat minder zorgen te hoeven maken als er bijvoorbeeld visite komt voor een kop koffie. Het gebaar lijkt klein, maar betekent veel voor degenen die het nodig hebben.”

De volgende inzamelactie zal plaatsvinden in december 2026. Dit geeft iedereen voldoende tijd om opnieuw Douwe Egberts-punten te sparen en bij te dragen aan dit mooie initiatief. Samen kunnen we ervoor zorgen dat de actie over twee jaar wederom een groot succes wordt.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Jan Sellis
Gemiste kans voor BV Steenwijk 2 tegen KBC 1911 1 in Libre klein C2 Sport gisteren
Afbeelding
Controle op waterkwaliteit zwemplassen van start Algemeen gisteren
Tiny Veldman uit Sint Jansklooster
Van de Belterwiede tot de Regge en een fotoshoot met Tiny Veldman uit Sint Jansklooster: Op zoek naar ‘Het Mooiste Plekkie’ van Overijssel Steenwijkerland 2 mei, 16:00

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.