Afbeelding

Expositie ‘Tussen nu en nergens’ in Doopsgezinde Kerk ’t Lam te Blokzijl

· leestijd 1 minuut Cultuur

BLOKZIJL – In de Doopsgezinde Kerk ’t Lam aan de Breestraat 2 in Blokzijl is deze zomer de gratis expositie ‘Tussen nu en nergens’ te zien. Van zaterdag 1 augustus tot en met zondag 30 augustus presenteren vier kunstenaars hun persoonlijke interpretatie van het thema in uiteenlopende kunstvormen.

De tentoonstelling brengt werk samen waarin materiaal, sfeer en betekenis centraal staan. Bezoekers kunnen genieten van papier-machébeelden, keramiek, sieraden, schilderkunst, mixed media en assemblagekunst, een driedimensionale variant van collagekunst.

De deelnemende kunstenaars zijn Alie de Boer, Daniëlle Broekhuizen Mazzola, Maureen Polman en Mirriam Bouwmeester.

Emoties en kwetsbaarheid vormen de kern van het werk van Alie Boer, met assemblages van verschillende materialen verbeeld Alie blijschap, verdriet, melancholie en dromen. Door fragmenten samen te brengen ontstaan er poëtischebeelden waarin herinnering en verbeelding elkaar ontmoeten.

Daniëlle Broekhuizen Mazzola maakt surrealistische schilderijen en objecten van papier, geïnspireerd door het dagelijkse leven. Lichtvoetigheid in de benadering van het onderwerp. Daarnaast ook sieraden van zilverdraad met edelstenen en/of parels. Danièlle werkt ook in opdracht.

Keramist Maureen Polman werkt zowel op de draaischijf als met handgevormde technieken. Haar bijzondere glazuurprocedés en herkenbare stijl zijn haar handelsmerk geworden. Zij maakt voornamelijk functioneel werk en gebruiksgoed van aardewerk en steengoed.

Mirriam Bouwmeester onderzoekt in haar mixed media-schilderijen de verbinding tussen papier, doek en verf, tussen verleden en heden, tussen herinnering en verbeelding. “Alles mag bewegen, verbinden en groeien, de energie waaruit ik schilderen.”

De expositie is dagelijks gratis toegankelijk van 11.00 tot 17.00 uur. Iedere dag is er één van de kunstenaars aanwezig.

Praktische informatie

  • Expositie: Tussen nu en nergens

  • Periode: 1 tot en met 30 augustus

  • Locatie: Doopsgezinde Kerk ’t Lam, Breestraat 2, Blokzijl

  • Openingstijden: dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur

  • Toegang: gratis

Voor meer informatie: www.doopsgezindblokzijl.nl of bel 06-10844147 (Alie de Boer).

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Bierfestival bij Burcht van Kuinre afgelast: werkgroep werkt aan Kuunderburchtbier Steenwijkerland 5 uur geleden
Afbeelding
Extra geld voor starterslening in Steenwijkerland Steenwijkerland 6 uur geleden
Tara van der Linden
Ruitervereniging PSV uit Vollenhove levert vier Kringkampioenen af Sport 22 uur geleden
Afbeelding
Bob Potkamp uit Vollenhove hoopt op sportieve revanche tijdens GTC Rally Sport gisteren
De Polderclub, winnaar van 2025
Gondelvirus slaat opnieuw toe: drie nieuwe namen bij Gondelvaart Dwarsgracht Steenwijkerland gisteren
Wethouder Trijn Jongman reikt de cheque van € 2.000 in 2025 uit aan Julia Lenstra, die Twee Recht Twee Averecht vertegenwoordigt
Nieuwe opzet Anne Beeltje Cultuurprijs. ‘Cultuur is veel breder dan mensen vaak denken’ Cultuur 6 jul, 12:00
het afscheid van Jacob Spiker.
Overijssel investeert in de toekomst en houdt ruimte voor nieuwe keuzes Algemeen 6 jul, 08:06
Han Evers reikt de cheque uit aan Irene Hasselt
Theaterspektakel Ridders en Juffers van het Zwarte Water sluit af met cheque van € 5.000 voor Irene Hasselt Cultuur 5 jul, 17:00
Een foto van een Atlantavlinder.
Tuinvlindertelling vraagt om kwartier tellen in eigen tuin Algemeen 5 jul, 15:30

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.