Een sieraad van Ingeborg Sturre
Een sieraad van Ingeborg Sturre Foto: Aangeleverd

Siering Edelsmeden

Column

In onze streek is op het gebied van de ‘schone kunsten’ veel te beleven. Regelmatig doet Liesbeth Hermans daar verslag van. Dit keer vertelt zij over het werk van edelsmid Ingeborg Sturre.

Edelsmid

Ingeborg Sturre geniet nog na van Kopje Cultuur, waar ze de gevarieerde kunstmarkt bij de Kleine Kerk heeft georganiseerd. “Het was zo gezellig en zo druk bezocht, ik moest de volgende dag zingen, maar had nauwelijks een stem over,” lacht ze in haar atelier aan het Slingerbos in Steenwijk.

Hier maakt ze dagelijks sieraden, het meeste in opdracht. “Waar ik uniek in ben, is dat ik herinneringssieraden maak waarin ik as verwerk van overleden dierbaren. Veel goudsmeden deinzen daarvoor terug. Ik heb daar geen moeite mee, want als ik zie hoe blij mensen met zo’n unieke herinnering zijn, dan geeft dat zoveel voldoening in je werk. Het betekent echt heel veel voor de nabestaanden.”

Steenwieker toren

Edelsmid Sturre maakt graag persoonlijk werk. Ze krijgt soms echt verrassende opdrachten. “Ik heb voor een man een gouden bulldozer gemaakt in 3D als hanger, hij was er ontroerd van. Prachtig zo’n reactie.” Ook werkt ze met een computergestuurde graveermachine. Wie het lijnenspel van vestingstad Steenwijk in een sieraad wil, of de contouren van de Steenwieker toren, is hier aan het goede adres. “Elke lijntekening is mogelijk, ook werk ik veel met de lijnen van vingerafdrukken. ”

Workshops

Wil je zélf een keer ervaren wat een edelsmid doet? Dat kan, Sturre geeft ook workshops. Na vier uur zagen, schuren, vijlen en hameren gaat elke deelnemer met een eigen zilveren sieraad naar huis. 

Neem vooral een kijkje op de website van Ingeborg Sturre: www.siering.nl en geniet.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Per boot van restaurant naar restaurant
Streekdiner ‘Lente in de Kop’ smaakt naar meer Lezersnieuws Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
Tulpenfestival Noordoostpolder onder leiding van nieuw bestuur groot succes Noordoostpolder 7 uur geleden
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 9 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 11 uur geleden
Afbeelding
Oldtimerfestival Vollenhove dit jaar op zaterdag 16 mei Algemeen 11 uur geleden
Preview-avond
Theaterseizoen 2026/2027 verkoop De Meenthe gaat van start op woensdag 20 mei Cultuur 12 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.