
In the Picture deel 65: Vrijwilliger Bé Puister is op vele fronten actief
· leestijd 1 minuut ColumnDit keer interviewt Liesbeth Hermans Bé Puister uit Steenwijk. Hij is als vrijwilliger op vele fronten actief.
Wie ben je?
Mijn naam is Bé Puister, mensen zullen mij hier in de regio vooral kennen als voorzitter van het bestuur van de Historische Vereniging Steenwijk en Omstreken. Ik heb mijn eerste periode er net op zitten en ben onlangs herbenoemd als voorzitter.
Wat doet een voorzitter van een Historische Vereniging?
Het mooie is, dat ik mijn eigen inkleuring mag aanbrengen. Natuurlijk vind ik geschiedenis interessant, maar ik zie het ook als mijn taak, om de groeiende groep vrijwilligers aan te sturen. Ik houd van contacten met mensen, voel me als een spin in het web en mag veel zaken regelen. Zie mij maar als de gastheer. En ja, dat doe ik vrijwillig en met veel plezier!
Doe je nog meer vrijwilligerswerk?
Mijn dagen zijn goed gevuld, nu ik niet meer betaald werk verricht. Samen met andere buren verzorg ik bijvoorbeeld onze buurvrouw van 90 jaar in ons hofje. Ze is heel blij met ons, dankzij deze groep mensen kan ze thuis blijven wonen. Elke dag komt er een buur even het brood voor de dag smeren en kijken of alles nog goed is. We delen ons rooster zelf in en dat werkt eigenlijk heel prima. Ook ben ik mantelzorger voor mijn broer in Hoogezand. Elke twee weken ben ik een dag bij hem voor boodschappen, administratie en praktische zaken. Tot slot ben ik betrokken bij Steenwijks Ontzet, jaarlijks organiseren we een lezing en een maaltijd voor onze Grootburgers. Heel gezellig.
Raad je andere mensen aan om ook vrijwilligerswerk te zoeken?
Nou en of, en ik citeer dan graag psychiater Esther van Fenema: “Onderzoek laat zien dat vrijwilligerswerk het risico op somberheid verlaagt, de zelfwaardering verhoogt en zorgt voor zingeving.” Beter kan ik het niet zeggen, vrijwilligerswerk is gezellig, interessant en nog gezond ook. De HVSeO kan altijd mensen gebruiken, samen snuffelen in het verleden. We hebben heel veel verschillende werkgroepen. Kom erbij!































