Vorige editie ONTZETtend Feest
Vorige editie ONTZETtend Feest Foto: Aangeleverd

ONTZETtend Feest op woensdag 20 juli

· leestijd 1 minuut Cultuur

STEENWIJK - Steenwijk staat deze zomer bol van de activiteiten. De Vestingfeesten worden dit jaar weer als vanouds gevierd. Na de opening afgelopen zaterdag met de Ibiza-markt is het op woensdag 20 juli tijd voor het ONTZETtend Feest met de viering van de geboorte van Nederland.

Samen met het Steenwijks Ontzet, de Scutterie van Sint Clemens, het stadsmuseum, de Historische Vereniging, stadsgidsen, torenwachters en de gemeente Steenwijkerland wordt op 20 juli de binnenstad van Steenwijk omgetoverd tot de vestingstad van zo’n 450 jaar geleden. “We gaan met z’n allen terug naar de tijd van Johan van den Kornput en het Steenwijks Ontzet,” zegt Sander Fortunati, voorzitter van de evenementencommissie.

Waan je deze dag in een compleet andere wereld. Johan van den Kornput en burgemeester Bats openen om 11.00 uur deze feestelijke dag boordevol activiteiten. Ga mee naar de 16e eeuw! Naar het Steenwijk ten tijde van het Steenwijks Ontzet (1581 en 1592). Neem een kijkje op de middeleeuwse markt waar het een bonte mengelmoes van kooplieden, handelaars en schutters is. Een geweldige belevenis voor jong en oud!

Stadswandeling

Verder kun je op 20 juli een stadswandeling maken met gids. Deze gids vertrekt om 11.30, 12.00, 12.30 en 13.00 uur. Aanmelden via: contact@stadsmuseumsteenwijk.nl. Ook is het mogelijk om gratis de toren van de Grote Kerk te beklimmen. Bovendien kun je genieten van straattheater, muziek en een parade van de Scutterie van Sint Clemens en genodigden. 

Circus, foodtrucks en Fun for Kids

De voorzitter somt maar al te graag de rest van het programma op. “Woensdag 3 augustus komt Circus Snor naar Steenwijk. Dit jaar grootser en met nog meer entertainment. De week daarna is het Foodtruck Festival met Blues op de Markt en op 17 augustus Fun for Kids. De Markt is dan één groot speelparadijs. Muziekliefhebbers kunnen op 24 augustus hun hart ophalen tijdens Rock around Rocks en een dag later is de Nacht van Steenwijk.”

Vast programma met braderie, livemuziek en entertainment

De Scutterie van Sint Clemens opent iedere woensdag om 11.00 uur het Vestingfeest. Maar al lang daarvoor kunnen de kinderen hun spulletjes verkopen tijdens de kinderrommelmarkt. Die start om ongeveer 8.00 uur rondom de Grote Kerk. Ook is er elke woensdag braderie in de winkelstraten. Wie belangstelling heeft om een kraam te huren kan zich melden bij Organisatieburo Vitalis. Livemuziek en straattheater zorgen voor een sfeervol geheel.

Afsluiter is het muziekspektakel: De Nacht van Steenwijk op donderdagavond 25 augustus.  

Het complete programma met alle activiteiten en bijzonderheden is te vinden op www.steenwijkvestingstad.nl 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Per boot van restaurant naar restaurant
Streekdiner ‘Lente in de Kop’ smaakt naar meer Lezersnieuws Ingezonden 6 uur geleden
Afbeelding
Tulpenfestival Noordoostpolder onder leiding van nieuw bestuur groot succes Noordoostpolder 7 uur geleden
Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 9 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 11 uur geleden
Afbeelding
Oldtimerfestival Vollenhove dit jaar op zaterdag 16 mei Algemeen 11 uur geleden
Preview-avond
Theaterseizoen 2026/2027 verkoop De Meenthe gaat van start op woensdag 20 mei Cultuur 12 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.