
Expositie ‘Vrije Vogels’ geopend in Kleine Kerk
· leestijd 1 minuut CultuurSTEENWIJK - Dagmar Heidinga, Stadsvogeladviseur bij de Vogelbescherming, heeft op donderdag 8 september de expositie ‘Vrije Vogels’ in de Kleine Kerk geopend. Deelnemende kunstenaars zijn Joepe Bos, Rietje Veltkamp en Elise Madderom. Samen hingen zij enkele tientallen schilderijen in kerk, van ijsvogel tot koolmees en van grutto tot blauwborst.
Namens de organiserende stichting Kunst &Cultuur Kleine Kerk Steenwijk opende voorzitter Arien Bekker de avond. Zij gaf Dagmar Heidinga het woord, die de expositie officieel opende. In haar openingswoordje vertelde de Stadsvogeladivseur van Steenwijkerland dat vogels in de gemeente onder druk staan. “Door sloop en renovatie van woning en de aanleg van onderhoudsarme tuinen kunnen vogels steeds minder voedsel vinden,” aldus Heidinga. Met de deelname van de gemeente aan het NK Tegelwippen hoopt Steenwijkerland de positie van de vogels een beetje te verbeteren.
Vogel laten zegevieren
De drie kunstenaars kregen daarna het woord. Joepe Bos uit Wezep heeft de serie ‘Parels in het Bos’ in de Kleine Kerk opgehangen. “Ik kies voor een sober kleurenpalet op een vaak groot formaat schilderij, dit om de vogel zo te laten zegevieren,” aldus Bos. Rietje Veltkamp gebruikt graag de Chinese penseeltechniek. “De beleving van het onderwerp staat bij mij centraal. Het is niet mijn bedoeling om de werkelijkheid zo precies mogelijk na te bootsen.” De ijsvogel noemt zij haar favoriete vogel. Ellllise Maddrom uit Groningen gebruikt als techniek bij haar schilderijen de redactie houtdruk. Daarmee ontstaat een afbeelding in meerdere kleurlagen.
De muzikale intermezzo’s werden verzorgd door Koor De Hoeve onder leiding van Angelica Braam. Het koor verving de Dansvlinders die vanwege ziekte niet kon komen optreden. “Jullie dorpje bruist van zangtalent en wij zijn geluksvogels, dat jullie komen optreden,” aldus Bekker.
De kerk is open op donderdag en vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. De expositie is nog te zien tot en met 24 september.






























