De Jonge Honden
De Jonge Honden Foto: Aangeleverd

17 culturele instellingen in Overijssel krijgen rijkssubsidie

· leestijd 1 minuut Cultuur

De Raad voor Cultuur adviseert om 6 culturele instellingen in Overijssel subsidie te geven in het kader van de Culturele Basisinfrastructuur (BIS) 2025-2028. Ook ontvangen 11 instellingen en projecten subsidie uit één van de Rijkscultuurfondsen. In totaal gaat het om een bedrag van ruim 20 miljoen euro. De provincie Overijssel is blij, er komt meer aandacht voor culturele organisaties in Overijssel en het Landsdeel Oost. 

De Raad voor Cultuur adviseert het kabinet om 6 Overijsselse instellingen op te nemen in de Culturele Basisinfrastructuur 2025-2028. Phion (het orkest van Gelderland en Overijssel), de Nederlandse Reisopera, Theater Sonnevanck, Planetart, TETEM kunstruimte en De Nieuwe Oost (in Overijssel en Gelderland gevestigd). Planetart organiseert jaarlijks in Enschede het media-, kunst-, technologie- en muziekfestival GOGBOT. Over TETEM zegt de Raad voor Cultuur: ”De raad is onder de indruk van het bereik van TETEM in het sociaal-maatschappelijke domein. De instelling neemt een belangrijke positie in als verbinder tussen digitale makers en ontwerpers aan de ene kant, en het bedrijfsleven en maatschappelijke partners aan de andere kant.”

Daarnaast ontvingen Toneelgroep Oostpool en Introdans, beide in Arnhem gevestigd, een positief advies voor de BIS. Deze organisaties werken ook voor Overijssel. 

Fondsen
In totaal krijgen 11 culturele instellingen in Overijssel subsidie van één van de landelijke cultuurfondsen (Fonds Podiumkunsten, Mondriaan Fonds of Fonds voor Cultuurparticipatie); De Jonge Honden, Jansen & de Boer, Theater Producties Twente, het Nederlands Bach Consort, Kunstenlab Deventer, Theaterschip, Drawing Centre Diepenheim, L/N K Zwolle, Deventer op Stelten, Stiftfestival en Kunstbende.

Regionale spreiding
Gedeputeerde Tijs de Bree stelt vast dat er bij de verdeling meer aandacht is voor Overijssel en de regio. “In het verleden landde subsidie te vaak op dezelfde plekken in de Randstad. De nieuwe verdeling helpt ons om te zorgen voor de nabijheid van cultuur voor 1,2 miljoen mensen in Overijssel. Van top tot basis, van theater tot dorpshuis.”

Musea
Over een gezamenlijke subsidieaanvraag van De Museumfabriek (Enschede) en Oyfo Techniekmuseum (Hengelo) is door de Raad voor Cultuur negatief geadviseerd. De raad waardeert de ambitie om nieuwe doelgroepen kennis te laten maken met ‘het verhaal van Twente’ maar vindt de plannen daarvoor nog niet doordacht genoeg. De Provincie Overijssel wil met het ministerie van OCW in gesprek over aanpassing van de plannen. Volgens de provincie is de gezamenlijke collectie van de twee musea van grote waarde, en is de geschiedenis die ze vertellen van belang voor Twente en daarbuiten.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
VVD stelt vragen over snelheid waarmee gemeente rekeningen betaalt Nieuws 4 uur geleden
Afbeelding
Roos van Elisabeth voor inzet voor mensen met psychiatrische kwetsbaarheid Algemeen 6 uur geleden
Egon Adel met zijn Amsterdamse Poppenkast
Meppel bruist vijf dagen lang van verbeeldingskracht: ruim 10.000 bezoekers voor Puppet International Met vijf foto’s 9 uur geleden
Afbeelding
Ontdek het Kuinderbos na storm Kyrill: excursie over klimaatverandering en natuurbeheer Noordoostpolder 10 uur geleden
Afbeelding
Jongensdroom komt uit voor Bob Potkamp tijdens TwenteRally: rallynavigator verruilt vertrouwde Ford Escort voor legendarische Audi Quattro Sport 12 uur geleden
Afbeelding
Steenwijkerland wil toe naar duurzamer asfalt: Proefvak met Ecofalt op Lozedijk in Wanneperveen Steenwijkerland 19 okt, 17:22
STEENWIJK – In Rabo Theater De Meenthe werd zondag 18 oktober volop gedanst tijdens de afsluitende dag van balfolkfestival CaDansa. De 13e editie van het vierdaagse dansfestival trok ruim duizend dansliefhebbers uit heel Europa naar Steenwijk. Op livemuziek van vijftien bands uit binnen- en buitenland genoten bezoekers van traditionele en moderne dansen in een gezellige, ongedwongen sfeer. Voor koppels en groepen reserveerde De Meenthe twee dansvloeren van in totaal meer dan 1.000 vierkante meter -
Dansers uit heel Europa bezoeken balfolkfestival CaDansa Cultuur 19 okt, 09:13
Laacher See
Lezing Vulkanische hotspot de Eifel Op vrijdagavond 23 oktober spreekt Erwin Kaspers van 19.30 tot 22.00 uur voor de Geologische Vereniging Zwolle e.o. over de Eifel als vulkanische hotspot. De lezing vindt plaats in de vergaderunit bij de Nooterhof op de Goertjesweg 3 in Zwolle. Voorafgaand aan de lezing is er vanaf 18.30 uur een stenenspreekuur, waar u met uw vondsten en vragen terecht kunt. Lezersnieuws Ingezonden 19 okt, 08:00
Een beenveeg van Bijker
Johannes Bijker uit Tuk succesvol op Open Berlin 2026 Lezersnieuws Ingezonden 18 okt, 22:26

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.