Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Jongensdroom komt uit voor Bob Potkamp tijdens TwenteRally: rallynavigator verruilt vertrouwde Ford Escort voor legendarische Audi Quattro

· leestijd 1 minuut Sport

VOLLENHOVE – Voor rallynavigator Bob Potkamp uit Vollenhove wordt de komende Rocar Tech TwenteRally een bijzondere editie. Hij neemt plaats naast coureur Maarten van der Heijden in een Audi Quattro. Daarmee gaat voor hem een langgekoesterde jongensdroom in vervulling. De auto heeft bovendien een succesvolle geschiedenis: vorig jaar werd met deze Audi de TwenteRally gewonnen.

Bob is al jarenlang actief in de rallysport en gewend om zijn aanwijzingen te geven vanuit een Ford Escort. De overstap naar de iconische Audi Quattro betekent voor hem dan ook een bijzondere ervaring. De vierwielaangedreven rallyauto groeide in de jaren tachtig uit tot een legende binnen de autosport en spreekt nog altijd tot de verbeelding van rallyliefhebbers.

Sterke band met rallysport

De deelname aan de TwenteRally betekent voor Bob meer dan alleen een sportieve uitdaging. Hij is ook bestuurlijk betrokken bij de Van Wieren Zuiderzeerally. Beide evenementen vallen onder The Rally Foundation, waardoor er nauwe contacten bestaan tussen de organisatoren.

Bob helpt voorafgaand aan de wedstrijd bovendien mee met de voorbereidingen. „Ik ben blij dat we weer kunnen deelnemen aan deze rally. Voorafgaand aan het evenement helpen we mee met het opbouwen van alles wat daarvoor nodig is. Op die manier houden we onze band met de organisatie sterk.”

Volgens Bob kenmerkt de rallywereld zich door een grote onderlinge betrokkenheid. Vrijwilligers en deelnemers helpen elkaar waar nodig. Voor de mensen die tijdens de opbouw meehelpen, worden eten en drinken verzorgd. Omdat Bob ditmaal van verder weg komt, heeft de organisatie ook een overnachting geregeld.

Vooruitblik op nieuw seizoen

Na de TwenteRally staat in november nog één Nederlandse rally op de kalender. Daarmee loopt het rallyseizoen langzaam ten einde, maar achter de schermen wordt alweer volop gewerkt aan nieuwe evenementen.

Zo zijn de voorbereidingen voor de Van Wieren Zuiderzeerally van 3 en 4 april 2027 inmiddels begonnen. Voor deze editie zoekt de organisatie nog enthousiaste vrijwilligers die willen helpen bij de voorbereiding en uitvoering van het evenement.

Ervaring met rallysport is daarbij niet noodzakelijk. Ook belangstellenden die graag eens achter de schermen van een autosportevenement willen kijken, zijn welkom.

Voor Bob ligt de aandacht voorlopig echter eerst bij de TwenteRally. Daar wacht hem, naast Maarten van der Heijden, een bijzondere rit in een auto waarvan hij jarenlang droomde.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.