De Grote of Sint Clemenskerk in Steenwijk
De Grote of Sint Clemenskerk in Steenwijk Foto: Gouwenaar

Christelijke Oratorium Vereniging Steenwijk geeft concert op 4 mei in Steenwijk met

· leestijd 1 minuut Cultuur

STEENWIJK - Christelijke Oratorium Vereniging Steenwijk heeft een concert in De Grote Kerk. Dit concert is op zondag 4 mei. Het koor zal het oratorium ‘Annelies’ uitvoeren. 

Het is niet toevallig dat de Christelijke Oratorium Vereniging Steenwijk dit jaar, bij de 80ste dodenherdenking, koos voor het oratorium ‘Annelies’. Dit indrukwekkende stuk van de componist James Whitbourn is gebaseerd op het wereldberoemde dagboek van Anne Frank, een jong meisje in Amsterdam, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog met haar ouders en zusje in ondergedoken zat. Het oratorium vertelt haar verhaal van onzekerheid, angst, dromen en hoop op vrijheid. 

Leren van de geschiedenis

De ‘Annelies’ is niet alleen een muzikale ervaring, maar ook een kans om meer te leren over de geschiedenis en de gevolgen van oorlog. De krachtige muziek en zang met aangrijpende teksten brengen Annes verhaal tot leven en laten ons nadenken over belangrijke thema’s als vriendschap, moed en over wat uitsluiting en vervolging van bepaalde groepen in een samenleving betekenen.

Vijf musici

Het koor heeft vijf prachtige musici gevonden voor het concert: de eigen repetitor Fedde Tuinstra op de vleugel, Jannie Reijenga op klarinet, Iria Flavia Rodri´guez A´lvarez op viool, Arjan van der Boom op cello, en de solopartij – de stem van Anne – zal gezongen worden door sopraan Margreet Rietveld. Het geheel staat onder leiding van dirigent Rob Meijer.

Financiële steun

Dit is een gratis concert en dat is mogelijk gemaakt door de financiële steun van de gemeente Steenwijkerland, van het Cultuurfonds Overijssel, van het Vrijheidsfonds, van het VSB-Fonds, van de Anne Frank Stichting en dankzij de speciale korting op de huur voor dit concert van de Grote Kerk te Steenwijk. Ook heeft het bedrijfsleven het koor gesteund: Electroworld Oosterhof uit Steenwijk, de Onderlinge Steenwijker Brandassuratievereniging en het bureau voor grafische vormgeving Teresa Jonkman. Zonder deze steun was dit concert niet mogelijk geweest. Heel veel dank daarvoor! 

Iedereen is van harte welkom op 4 mei in de Grote Kerk van Steenwijk. Met name jongeren nodigt het koor van harte uit! De kerk is open om 14.30 uur en het concert start om 15.00 uur (vol is vol).

Hilda Knol

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.