
Expositie werk van Frits van Eeden in Giethoorn
CultuurGIETHOORN - In Giethoorn is de komende maanden werk te zien van Frits van Eeden (1944–2022), kunstenaar met diepe wortels in de Kop van Overijssel. Aan het Binnenpad 41, op de voormalige locatie van de pottenbakkerij, wordt een deel van de familiecollectie van de familie Van Eeden getoond. De expositie bestaat uit schilderijen, grafiek en sculpturen en is uitsluitend op afspraak te bezichtigen.
Frits van Eeden woonde en werkte jarenlang in de gemeente Steenwijkerland. Hij had tot aan zijn overlijden een atelier in Onna, waar hij een groot deel van zijn oeuvre heeft opgebouwd. Dit atelier wordt nog altijd in ere gehouden door zijn zuster. Van Eeden werkte vanuit een duidelijke eigen hand en bouwde in de loop der jaren een omvangrijk en veelzijdig oeuvre op. Zijn loopbaan kende meerdere invloeden en werkplekken, waaronder een periode in Amerika. Daarnaast was hij werkend lid van Pulchri Studio in Den Haag.
Zijn werk werd nationaal en internationaal gewaardeerd en is onder meer aangekocht door het Koninklijk Huis. In de openbare ruimte is zijn werk zichtbaar in deze regio, waaronder een groot beeld in Sint Jansklooster. Daarnaast is zijn werk te vinden op diverse locaties in het westen van het land en daarbuiten, tot ver buiten Nederland.
De expositie in Giethoorn toont een selectie uit de familiecollectie en wordt in deze samenstelling voor het eerst publiekelijk gepresenteerd. Er is bewust gekozen voor een kleinschalige opzet, met ruimte voor rust en aandacht voor het werk en de achtergrond ervan.
De expositie is de komende maanden te bezoeken aan het Binnenpad 41 in Giethoorn, uitsluitend op afspraak. Locatie: Binnenpad 41, Giethoorn. Contact: Rhoda van Eeden: 06-18903138.

































