
Jaarlijkse boomfeestdag bij Marknesse: 370 kinderen breiden het Wendelbos uit
· leestijd 1 minuut NoordoostpolderMARKNESSE – De jaarlijkse boomfeestdag vond woensdag 19 november plaats. Deze keer werd het Wendelbos, onder de rook van Marknesse, verder uitgebreid met vele nieuwe bomen en struiken. De weergoden werkten echter niet mee: de regen viel gestaag naar beneden, maar dat drukte de pret niet.
Rond negen uur zou het plantfestijn beginnen. Eerst was er koffie en thee voor vertegenwoordigers van Natuurmonumenten, Het Flevo-landschap, de gemeente Noordoostpolder en de vele vrijwilligers. Zij kregen uitleg over het programma van de dag. Onder hen bevond zich ook de burgemeester van Noordoostpolder, de heer R. de Groot. Hij had goed gezien dat het een natte ochtend zou worden en was volledig voorbereid: waar hij normaal op glimmende schoenen loopt, droeg hij nu hoge laarzen en handschoenen.
Toen de eerste kinderen per bus arriveerden, sprak de burgemeester hen toe. Hij benadrukte hoe belangrijk bomen voor mensen zijn en hoe zuinig we erop moeten zijn. Daarna vertrok het gezelschap richting plantlocatie, waar alle bomen en heesters al klaarstonden. De boomfeestdag werd officieel geopend door burgemeester De Groot. Samen met Charlotte van Natuurmonumenten plantte hij de eerste boom, een Koningslinde. Al snel kregen zij hulp van kinderen, die het tafereel eerst vanaf de zijlijn bekeken. Gelukkig was het tijdens het planten van deze eerste boom even droog.
De volgende groep kinderen kreeg uitleg van Charlotte, die vertelde hoe de bomen en struiken geplant moesten worden. Omdat in deze klas meerdere kinderen de Nederlandse taal nog niet machtig waren, werd haar uitleg door een van de leerlingen in het Arabisch vertaald – een bijzonder moment. De deelnemende kinderen kwamen uit groepen 5 tot en met 8 van scholen uit alle dorpen van de Noordoostpolder, evenals uit het speciaal onderwijs in Emmeloord. Zij werden per bus naar de Voorsterweg gebracht.
In totaal zorgden maar liefst 370 kinderen ervoor dat het Wendelbos opnieuw verder werd uitgebreid. Na het planten gingen zij samen met hun leerkrachten op pad voor een wandel- en speurtocht met opdrachten in het bos. Aan het einde kregen zij een boekje mee vol informatie over het mooie stukje natuur dat Wendelbos heet.






























