
20 september StoneCityRun in centrum Steenwijk: recordaantal deelnemers en weer volop vertier voor iedereen
· leestijd 1 minuut SportSTEENWIJK – De StoneCityRun wordt op zondag 20 september opnieuw gehouden in en rond het centrum van Steenwijk. Ongeveer 1500 deelnemers verschijnen aan de start. Daarmee noteert de organisatie een recordaantal individuele inschrijvingen.
Het hardloopevenement vond jarenlang in juni plaats, maar is na meerdere edities met problemen door hitte definitief naar september verhuisd. „We merken dat veel deelnemers de maand september eigenlijk wel heel erg omarmen en mogen vanuit individuele inschrijvingen dan ook een recordaantal lopers noteren. Totaal staan weer zo’n 1500 deelnemers aan de start! Daar zijn we enorm trots op”, aldus secretaris Christiaan Nolles.
Jeugd in beweging
Volgens voorzitter Feico Wiersma zijn sponsoren en vrijwilligers onmisbaar. De stichting probeert het inschrijfgeld laag te houden en laat basisschoolleerlingen, ouderen en kwetsbare deelnemers waar mogelijk gratis meedoen. „Inclusie en jeugd in beweging is een belangrijk onderdeel van de StoneCityRun. Gelukkig omarmen Steenwijker ondernemers ons evenement en zien zij ook het belang hiervan in.”
Startschot
De dag begint om 13.45 uur met het eerste startschot. De Schutterij van Sint Clemens verzorgt bij alle onderdelen de kanonschoten. Voor de start zorgen dj’s van DJ School Steenwijk voor de warming-up.
Het parcours voert vanaf De Meenthe door het centrum, over de stadswallen en door park Rams Woerthe. De finish is op de Markt, waar DJ Nelson de cooling-downparty verzorgt. Iedere deelnemer ontvangt een medaille. Voor kinderen zijn er activiteiten op het marktplein.
Programma
Het programma bestaat uit de Fun Run, de 1,5 kilometer Kidsmile, de rollatorrun, de 3, 5 en 10 kilometer, een 3 kilometer Walk en de G-Run. Daarmee richt de StoneCityRun zich op jong en oud, geoefend en ongeoefend en deelnemers met of zonder beperking. De laatste deelnemers worden rond 17.00 uur aan de finish verwacht.































