Mirthe van Veen eerste vrouw op de 5 km
Mirthe van Veen eerste vrouw op de 5 km Foto: Wilbert Bijzitter

Stonecityrun Steenwijk: ‘Dit was één van de beste edities’

Sport Insta-Dekop

STEENWIJK - De negende editie van de Stonecityrun Steenwijk is een hele zonnige geworden. Vooral dankzij dat prettige weer noemt voorzitter Feico Wiersma de negende editie één van de beste edities.

Zondagmiddag zijn tussen 13.45 en 16.15 uur ongeveer duizend lopers gestart. Nieuw dit jaar was de Fun Run van 0,6 km voor kinderen van groep 1 en 2. Het was een mooi gezicht om de kleuters samen met hun ouders en leerkrachten te zien rennen. “Van twee basisscholen hebben meer leerlingen dan vorige jaar meegedaan, dat was een groot succes, waar we volgend jaar nog meer energie in gaan steken.” Tevreden kijkt hij ook terug op de 1,5 km G-Run die Stichting Stonecityrun Steenwijk samen met de Maargies Hoeve heeft georganiseerd. Middelbare scholieren konden zich uitleven op de 3 km en alle andere hardlopers voor de 5 of 10 km. Wie het wat rustiger aan wilde doen, kon kiezen voor de 3 km Walk. Bij de start was Wiersma de speaker en bij de finish op de Markt Egbert Vink.

De EHBO hoefde niet vaak in actie te komen. Een man werd onwel en voor de zekerheid is voor hem een ambulance gebeld. Na onderzoek bleek het niet nodig om hem mee te nemen naar het ziekenhuis.

Wiersma zag dit jaar niet alleen een toename in het aantal deelnemers, ook langs het parkoers en bij de finish op de Markt stond meer publiek. “Omdat we een aantal wijzigingen in de starttijden hebben aangebracht, bleven de mensen langer hangen,” verklaart hij. De voorzitter nodigt nu alvast hardlopers uit voor de tiende editie op zondag 22 juni 2025. “Dat wordt ons tweede lustrum en zal een hele bijzonder editie worden,” blikt hij vooruit.

Uitslagen

De 5 km is bij de heren gewonnen door Kasper Mittelmeijer in een tijd van 16.08 min. De eerste vrouw, Mirthe van Veen, eindigde als derde in 18.27 min.

Rein Vos was de snelste man op de 10 km. Hij liep een tijd van 34.59 min. Chantal Berga noteerde de 19e tijd en was de snelste vrouw in 45.01 min.

Bekijk alle uitslagen op: www.athlinks.com/event/378882/results/Event/1083711/Results


Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
ECHOS Home Havelte Fiets Driedaagse gaat van start op dinsdag 19 mei Sport 20 uur geleden
Afbeelding
Inwoners kunnen reageren op concept warmteprogramma 2026 – 2036 Stappenplan op weg naar een duurzame en aardgasvrije toekomst Algemeen 22 uur geleden
Afbeelding
Oldtimerfestival Vollenhove dit jaar op zaterdag 16 mei Algemeen 22 uur geleden
Afbeelding
Stichting Openluchtspel Havelte is in de race voor €10.000 om theater toekomstbestendig te maken Westerveld 7 mei, 19:00
Afbeelding
Medaillerush zwemmers Steenwijk’34 op NK Masters Sport 7 mei, 16:00
Afbeelding
Bekijk nu de nieuwste vacatures op www.brugmediawerkt.nl. Algemeen 7 mei, 14:59

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.